Olbram Zoubek - Marie - zvěstování

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéf - cín + pozlacení, 30x21 cm, signováno vzadu O. Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
9990. Marie - zvěstování
Dražba ukončena:26.04.2017 21:24:10
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:33 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
33 000 Kč limit (26.04.2017 21:19:09) 2505
32 000 Kč 26.04.2017 21:19:10 2697
31 000 Kč limit (26.04.2017 21:14:50) 2505
30 000 Kč 26.04.2017 21:14:51 2697
29 000 Kč limit (26.04.2017 21:10:43) 2505
28 000 Kč 26.04.2017 21:10:44 2697
27 000 Kč limit (26.04.2017 21:07:54) 2505
26 000 Kč 26.04.2017 21:07:55 1260
25 000 Kč limit (26.04.2017 21:07:25) 2505
24 000 Kč 26.04.2017 21:03:33 2697
23 000 Kč 26.04.2017 20:55:30 1260
22 000 Kč 26.04.2017 20:54:52 2697
21 000 Kč 26.04.2017 20:31:10 1260
20 000 Kč 26.04.2017 20:30:11 2325
19 000 Kč 26.04.2017 20:22:03 1260
18 000 Kč 26.04.2017 20:20:53 166
17 000 Kč 14.04.2017 11:27:17 1260
16 000 Kč 13.04.2017 12:28:32 1195
15 000 Kč limit (13.04.2017 12:28:13) 1260
15 000 Kč 13.04.2017 12:28:14 1195
14 000 Kč limit (13.04.2017 1:34:21) 1260
13 000 Kč 13.04.2017 1:34:22 2590
12 000 Kč limit (02.04.2017 20:38:29) 1260
11 000 Kč 02.04.2017 20:26:47 2325
10 000 Kč limit (31.03.2017 12:04:16) 1260
10 000 Kč limit (31.03.2017 12:04:17) 1195
6 500 Kč limit (31.03.2017 12:04:04) 1260
6 000 Kč limit (31.03.2017 12:04:03) 1195
5 500 Kč limit (31.03.2017 12:03:48) 1260
5 000 Kč limit (31.03.2017 12:03:47) 1195
3 600 Kč limit (31.03.2017 12:03:31) 1260
3 500 Kč 31.03.2017 12:03:32 1195
3 400 Kč limit (31.03.2017 9:53:36) 1260
3 300 Kč 31.03.2017 9:51:09 604
3 200 Kč 31.03.2017 7:43:06 1260
3 100 Kč 31.03.2017 1:24:04 2590
3 000 Kč 31.03.2017 0:28:25 849