Olbram Zoubek - Loučení s ratolestí

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 21x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 35 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
104080. Loučení s ratolestí
Dražba ukončena:26.10.2023 20:10:05
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč limit (26.10.2023 20:07:05) 12274
11 000 Kč 26.10.2023 19:32:28 3999
10 000 Kč limit (12.10.2023 20:08:48) 13616
10 000 Kč limit (12.10.2023 20:08:49) 3999
8 500 Kč limit (12.10.2023 20:08:29) 13616
8 000 Kč limit (12.10.2023 20:08:28) 3999
7 000 Kč limit (12.10.2023 20:07:50) 13616
6 500 Kč 12.10.2023 20:07:51 3999
6 000 Kč limit (12.10.2023 16:40:43) 13616
5 500 Kč 12.10.2023 16:40:44 10831
5 000 Kč limit (10.10.2023 14:22:53) 13616
4 900 Kč limit (10.10.2023 14:22:52) 5420
4 700 Kč limit (05.10.2023 22:17:55) 13616
4 600 Kč 05.10.2023 22:17:56 12312
4 500 Kč limit (05.10.2023 8:25:08) 13616
4 400 Kč 05.10.2023 8:25:09 3090
4 300 Kč limit (04.10.2023 22:56:40) 13616
4 200 Kč 04.10.2023 22:56:41 2690
4 100 Kč limit (04.10.2023 21:12:21) 13616
4 000 Kč 04.10.2023 21:12:22 1610
3 900 Kč limit (04.10.2023 21:12:16) 13616
3 800 Kč 04.10.2023 21:12:17 1610
3 700 Kč limit (04.10.2023 16:36:02) 13616
3 600 Kč 04.10.2023 10:00:53 12082
3 500 Kč 02.10.2023 22:07:58 5420
3 400 Kč 01.10.2023 16:15:48 505
3 300 Kč 01.10.2023 14:08:24 10207
3 200 Kč 29.09.2023 18:38:46 1610
3 100 Kč 29.09.2023 13:54:01 1488
3 000 Kč 29.09.2023 10:19:20 5661