Olbram Zoubek - Loučení s kanelurou

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 20x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
31904. Loučení s kanelurou
Dražba ukončena:16.05.2019 20:02:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 15.05.2019 16:31:01 4022
7 500 Kč limit (15.05.2019 16:30:57) 4255
7 000 Kč 15.05.2019 16:30:58 4022
6 500 Kč limit (15.05.2019 14:24:17) 4255
6 000 Kč 14.05.2019 12:49:22 4022
5 500 Kč limit (14.05.2019 12:49:15) 4255
5 000 Kč 14.05.2019 12:49:16 4022
4 900 Kč limit (14.05.2019 12:49:07) 4255
4 800 Kč 14.05.2019 12:49:08 4022
4 700 Kč limit (14.05.2019 12:48:59) 4255
4 600 Kč 14.05.2019 12:49:00 4022
4 500 Kč limit (14.05.2019 9:11:20) 4255
4 400 Kč 13.05.2019 19:36:38 3031
4 300 Kč 13.05.2019 19:01:15 4022
4 200 Kč 06.05.2019 14:23:41 1195
4 100 Kč 06.05.2019 11:23:47 4022
4 000 Kč limit (06.05.2019 11:23:40) 4255
3 900 Kč 06.05.2019 11:23:41 4022
3 800 Kč limit (06.05.2019 11:23:37) 4255
3 700 Kč 06.05.2019 11:23:38 4022
3 600 Kč limit (06.05.2019 11:23:35) 4255
3 500 Kč 06.05.2019 11:23:36 4022
3 400 Kč limit (06.05.2019 11:23:31) 4255
3 300 Kč 06.05.2019 11:23:32 4022
3 200 Kč limit (06.05.2019 11:23:27) 4255
3 100 Kč 06.05.2019 11:23:28 4022
3 000 Kč limit (04.05.2019 17:50:02) 4255
2 900 Kč 04.05.2019 17:50:03 1195
2 800 Kč limit (04.05.2019 17:49:56) 4255
2 700 Kč 04.05.2019 17:49:57 1195
2 600 Kč limit (03.05.2019 20:25:40) 4255
2 500 Kč 02.05.2019 15:02:14 1195
2 400 Kč 02.05.2019 10:03:57 4022
2 300 Kč 01.05.2019 16:58:32 1195
2 200 Kč 29.04.2019 20:28:39 4022
2 100 Kč 29.04.2019 15:43:00 1195
2 000 Kč limit (29.04.2019 15:42:55) 3031
2 000 Kč 29.04.2019 15:42:56 1195
1 900 Kč limit (29.04.2019 15:42:51) 3031
1 800 Kč 29.04.2019 15:42:52 1195
1 700 Kč limit (29.04.2019 9:39:48) 3031
1 600 Kč limit (29.04.2019 9:39:47) 4469
1 100 Kč limit (28.04.2019 16:01:52) 4469
1 000 Kč 28.04.2019 16:01:53 1850
900 Kč limit (27.04.2019 10:31:44) 4469
800 Kč limit (26.04.2019 11:11:03) 4610
800 Kč 26.04.2019 11:11:04 4469
700 Kč limit (26.04.2019 9:37:51) 4610