Olbram Zoubek - Léto

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 19x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
19037. Léto
Dražba ukončena:16.05.2018 19:58:55
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 16.05.2018 19:53:55 3909
5 500 Kč limit (16.05.2018 19:50:14) 3917
5 000 Kč 16.05.2018 19:50:15 3909
4 900 Kč limit (16.05.2018 19:16:25) 3917
4 800 Kč 16.05.2018 19:16:26 1195
4 700 Kč limit (10.05.2018 20:31:04) 3917
4 600 Kč 10.05.2018 20:31:05 3788
4 500 Kč limit (10.05.2018 20:31:00) 3917
4 400 Kč 10.05.2018 20:31:01 3788
4 300 Kč limit (10.05.2018 20:30:57) 3917
4 200 Kč 10.05.2018 20:30:58 3788
4 100 Kč limit (10.05.2018 20:30:54) 3917
4 000 Kč 10.05.2018 20:30:55 3788
3 900 Kč limit (10.05.2018 20:30:51) 3917
3 800 Kč 10.05.2018 20:30:52 3788
3 700 Kč limit (10.05.2018 20:30:47) 3917
3 600 Kč 10.05.2018 20:30:48 3788
3 500 Kč limit (10.05.2018 20:30:44) 3917
3 400 Kč 10.05.2018 20:30:45 3788
3 300 Kč limit (10.05.2018 20:30:41) 3917
3 200 Kč 10.05.2018 20:30:42 3788
3 100 Kč limit (27.04.2018 9:00:59) 3917
3 000 Kč 27.04.2018 9:01:00 3788
2 900 Kč limit (27.04.2018 9:00:56) 3917
2 800 Kč 27.04.2018 9:00:57 3788
2 700 Kč limit (27.04.2018 9:00:53) 3917
2 600 Kč 27.04.2018 9:00:54 3788
2 500 Kč limit (27.04.2018 9:00:50) 3917
2 400 Kč 27.04.2018 9:00:51 3788
2 300 Kč limit (27.04.2018 9:00:48) 3917
2 200 Kč 27.04.2018 9:00:49 3788
2 100 Kč limit (27.04.2018 9:00:45) 3917
2 000 Kč 27.04.2018 9:00:46 3788
1 900 Kč limit (27.04.2018 9:00:42) 3917
1 800 Kč 27.04.2018 9:00:43 3788
1 700 Kč limit (27.04.2018 9:00:40) 3917
1 600 Kč 27.04.2018 9:00:41 3788
1 500 Kč limit (27.04.2018 9:00:37) 3917
1 400 Kč 27.04.2018 9:00:38 3788
1 300 Kč limit (27.04.2018 9:00:34) 3917
1 200 Kč 27.04.2018 9:00:35 3788
1 100 Kč limit (27.04.2018 9:00:31) 3917
1 000 Kč 27.04.2018 9:00:32 3788
900 Kč limit (20.04.2018 14:21:31) 3917
800 Kč 20.04.2018 14:21:32 849
700 Kč 17.04.2018 12:45:47 3917
600 Kč limit (16.04.2018 12:55:54) 3788
600 Kč 16.04.2018 12:55:55 2970
500 Kč limit (14.04.2018 19:20:16) 3788