Olbram Zoubek - Klytaimnéstra

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 34x34 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 68 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
88808. Klytaimnéstra
Dražba ukončena:25.01.2023 22:07:11
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:32 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
32 000 Kč 25.01.2023 22:04:11 11784
31 000 Kč 25.01.2023 22:03:35 11730
30 000 Kč 25.01.2023 22:00:37 11784
29 000 Kč 25.01.2023 21:59:59 11730
28 000 Kč 25.01.2023 21:57:52 11784
27 000 Kč 25.01.2023 21:57:29 10608
26 000 Kč 25.01.2023 21:55:40 11784
25 000 Kč 25.01.2023 21:55:35 10608
24 000 Kč 25.01.2023 21:54:34 11784
23 000 Kč 25.01.2023 21:54:15 11730
22 000 Kč 25.01.2023 21:53:35 10608
21 000 Kč 25.01.2023 21:53:16 11784
20 000 Kč 25.01.2023 21:52:10 10608
19 000 Kč 25.01.2023 21:51:39 11784
18 000 Kč 25.01.2023 21:50:32 10608
17 000 Kč 25.01.2023 21:50:21 11784
16 000 Kč 25.01.2023 19:07:33 10608
15 000 Kč 21.01.2023 12:47:48 11780
14 000 Kč 19.01.2023 0:15:32 11286
13 000 Kč 14.01.2023 20:18:03 6171
12 000 Kč limit (14.01.2023 20:17:49) 11604
11 000 Kč 14.01.2023 20:17:50 6171
10 000 Kč limit (14.01.2023 20:04:21) 11604
9 500 Kč 14.01.2023 20:04:22 6171
9 000 Kč limit (12.01.2023 20:03:17) 11604
8 500 Kč 08.01.2023 22:09:04 11730
8 000 Kč limit (08.01.2023 22:06:41) 8389
7 500 Kč 08.01.2023 22:06:42 11730
7 000 Kč limit (08.01.2023 22:05:34) 8389
6 500 Kč 08.01.2023 22:05:35 11730
6 000 Kč limit (31.12.2022 23:00:03) 8389
5 500 Kč 28.12.2022 16:20:01 5420
5 000 Kč limit (28.12.2022 16:20:00) 4469
4 900 Kč limit (28.12.2022 16:19:55) 4469
4 800 Kč limit (28.12.2022 16:19:54) 5420
4 600 Kč limit (28.12.2022 16:19:48) 4469
4 500 Kč limit (28.12.2022 16:19:47) 5420
4 300 Kč limit (28.12.2022 16:19:40) 4469
4 200 Kč limit (28.12.2022 16:19:39) 5420
2 700 Kč limit (28.12.2022 13:49:55) 4469
2 600 Kč 28.12.2022 13:49:56 3743
2 500 Kč limit (27.12.2022 21:14:02) 4469
2 400 Kč 27.12.2022 21:14:03 2325
2 300 Kč limit (27.12.2022 21:13:57) 4469
2 200 Kč 27.12.2022 21:13:58 2325
2 100 Kč limit (27.12.2022 17:00:49) 4469
2 000 Kč 27.12.2022 11:29:03 5661
1 900 Kč 26.12.2022 21:43:06 3743
1 800 Kč 26.12.2022 15:59:51 659
1 700 Kč 25.12.2022 18:10:58 3743
1 600 Kč 25.12.2022 16:30:25 8982
1 500 Kč 25.12.2022 15:48:42 10106