Olbram Zoubek - Josef s ratolestí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 15x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
83190. Josef s ratolestí
Dražba ukončena:14.09.2022 22:27:07
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 14.09.2022 22:24:07 4255
10 000 Kč 14.09.2022 22:22:04 10820
9 500 Kč 14.09.2022 22:19:41 4255
9 000 Kč 14.09.2022 22:19:12 10820
8 500 Kč 14.09.2022 22:18:31 5336
8 000 Kč 14.09.2022 22:17:32 3090
7 500 Kč limit (14.09.2022 22:17:13) 10820
7 500 Kč 14.09.2022 22:17:14 3090
7 000 Kč limit (14.09.2022 22:16:38) 10820
6 500 Kč 14.09.2022 22:15:32 3090
6 000 Kč limit (14.09.2022 21:22:29) 4255
6 000 Kč 14.09.2022 21:22:30 4228
5 500 Kč limit (13.09.2022 14:08:42) 4255
5 000 Kč limit (13.09.2022 14:08:41) 8740
1 600 Kč 07.09.2022 8:52:25 8740
1 500 Kč 05.09.2022 12:01:32 4216
1 400 Kč 01.09.2022 8:42:49 920
1 300 Kč 22.08.2022 10:11:08 5336
1 200 Kč 20.08.2022 11:20:53 1488
1 100 Kč 19.08.2022 9:12:53 5661
1 000 Kč 18.08.2022 23:56:27 2533