Olbram Zoubek - Jitka (prsa)

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
55938. Jitka (prsa)
Dražba ukončena:10.02.2021 23:07:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 10.02.2021 23:02:28 7313
8 000 Kč 10.02.2021 23:02:17 3090
7 500 Kč 10.02.2021 23:00:22 7313
7 000 Kč 10.02.2021 23:00:11 3090
6 500 Kč 10.02.2021 22:59:16 7313
6 000 Kč 10.02.2021 22:59:00 3090
5 500 Kč 10.02.2021 22:58:46 7313
5 000 Kč limit (10.02.2021 22:58:32) 3486
5 000 Kč 10.02.2021 22:58:33 7313
4 900 Kč limit (10.02.2021 22:58:11) 3486
4 800 Kč 10.02.2021 22:57:54 3090
4 700 Kč 10.02.2021 22:57:34 7313
4 600 Kč 10.02.2021 22:57:08 4059
4 500 Kč 10.02.2021 22:55:49 7313
4 400 Kč 10.02.2021 22:55:30 3090
4 300 Kč 10.02.2021 22:54:21 7313
4 200 Kč 10.02.2021 22:54:13 3090
4 100 Kč 10.02.2021 22:53:05 7313
4 000 Kč 10.02.2021 22:52:50 3090
3 900 Kč 10.02.2021 22:52:44 4059
3 800 Kč 10.02.2021 22:52:02 7313
3 700 Kč 10.02.2021 22:51:44 3090
3 600 Kč 10.02.2021 22:51:31 7313
3 500 Kč 10.02.2021 22:51:23 3090
3 400 Kč 10.02.2021 22:50:45 7313
3 300 Kč 10.02.2021 22:50:06 3090
3 200 Kč 10.02.2021 22:48:26 4059
3 100 Kč 07.02.2021 17:22:15 7313
3 000 Kč limit (07.02.2021 17:22:10) 4255
2 900 Kč 07.02.2021 17:22:11 7313
2 800 Kč limit (07.02.2021 17:22:06) 4255
2 700 Kč 07.02.2021 17:22:07 7313
2 600 Kč limit (07.02.2021 17:21:56) 4255
2 500 Kč 07.02.2021 17:21:57 7313
2 400 Kč limit (31.01.2021 13:12:57) 4255
2 300 Kč 31.01.2021 13:12:58 2114
2 200 Kč limit (25.01.2021 17:27:40) 4255
2 100 Kč 25.01.2021 17:27:41 7313
2 000 Kč limit (25.01.2021 17:27:31) 4255
1 900 Kč 25.01.2021 17:27:32 7313
1 800 Kč limit (25.01.2021 17:27:19) 4255
1 700 Kč 25.01.2021 17:27:20 7313
1 600 Kč limit (25.01.2021 17:27:09) 4255
1 500 Kč 25.01.2021 17:27:10 7313
1 400 Kč limit (25.01.2021 16:45:34) 4255
1 300 Kč 25.01.2021 16:45:35 7313
1 200 Kč limit (23.01.2021 12:40:37) 4255
1 100 Kč 23.01.2021 12:40:38 1479
1 000 Kč 22.01.2021 12:32:38 4255