Olbram Zoubek - Ještě bezová duše

Detail položky

Detail položky

Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 16x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
38959. Ještě bezová duše
Dražba ukončena:12.12.2019 21:54:41
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 12.12.2019 21:49:41 4125
8 500 Kč 12.12.2019 21:48:28 6052
8 000 Kč 12.12.2019 21:46:36 4125
7 500 Kč 12.12.2019 21:46:09 6052
7 000 Kč 12.12.2019 20:55:24 4125
6 500 Kč 12.12.2019 20:08:29 4022
6 000 Kč limit (12.12.2019 20:08:23) 4308
5 500 Kč 12.12.2019 20:08:24 4022
5 000 Kč limit (12.12.2019 20:07:50) 4308
4 900 Kč 12.12.2019 20:07:51 4022
4 800 Kč limit (12.12.2019 20:07:48) 4308
4 700 Kč 12.12.2019 20:07:49 4022
4 600 Kč limit (12.12.2019 20:07:45) 4308
4 500 Kč 12.12.2019 20:07:46 4022
4 400 Kč limit (12.12.2019 20:07:39) 4308
4 300 Kč 12.12.2019 20:07:40 4022
4 200 Kč limit (12.12.2019 20:07:35) 4308
4 100 Kč 12.12.2019 20:07:36 4022
4 000 Kč limit (12.12.2019 20:07:29) 4308
3 900 Kč 12.12.2019 20:07:30 4022
3 800 Kč limit (12.12.2019 20:07:19) 4308
3 700 Kč 12.12.2019 20:07:20 4022
3 600 Kč 12.12.2019 16:45:06 4308
3 500 Kč limit (12.12.2019 16:44:55) 2754
3 400 Kč 12.12.2019 16:44:56 4308
3 300 Kč limit (12.12.2019 16:44:49) 2754
3 200 Kč 12.12.2019 16:44:50 4308
3 100 Kč limit (09.12.2019 23:49:47) 2754
3 000 Kč limit (09.12.2019 23:49:46) 505
2 800 Kč limit (09.12.2019 23:49:35) 2754
2 700 Kč 09.12.2019 23:49:36 505
2 600 Kč limit (09.12.2019 21:31:06) 2754
2 500 Kč 09.12.2019 21:31:07 2325
2 400 Kč limit (09.12.2019 21:30:49) 2754
2 300 Kč 09.12.2019 21:30:50 2325
2 200 Kč limit (09.12.2019 21:30:43) 2754
2 100 Kč 09.12.2019 21:30:44 2325
2 000 Kč limit (09.12.2019 21:30:38) 2754
1 900 Kč 09.12.2019 21:30:39 2325
1 800 Kč limit (08.12.2019 12:44:27) 2754
1 700 Kč limit (08.12.2019 12:44:26) 6022
1 300 Kč limit (08.12.2019 1:21:04) 2754
1 200 Kč 06.12.2019 22:59:40 2325
1 100 Kč 06.12.2019 14:08:48 3773
1 000 Kč 05.12.2019 23:08:15 6109
900 Kč 05.12.2019 15:53:39 5572
800 Kč 04.12.2019 20:58:07 4125
700 Kč 04.12.2019 9:53:13 6021