Olbram Zoubek - Ještě bezová duše

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní autorský tisk, 17x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
34644. Ještě bezová duše
Dražba ukončena:19.09.2019 20:31:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (18.09.2019 19:36:19) 4255
5 500 Kč 18.09.2019 19:36:20 4671
5 000 Kč limit (06.09.2019 10:38:43) 4255
4 900 Kč 06.09.2019 10:38:44 4022
4 800 Kč limit (06.09.2019 10:38:35) 4255
4 700 Kč 06.09.2019 10:38:36 4022
4 600 Kč limit (06.09.2019 10:38:29) 4255
4 500 Kč 06.09.2019 10:38:30 4022
4 400 Kč limit (06.09.2019 10:38:24) 4255
4 300 Kč 06.09.2019 10:38:25 4022
4 200 Kč limit (06.09.2019 10:38:17) 4255
4 100 Kč 06.09.2019 10:38:18 4022
4 000 Kč limit (06.09.2019 10:38:12) 4255
3 900 Kč 06.09.2019 10:38:13 4022
3 800 Kč limit (06.09.2019 10:38:06) 4255
3 700 Kč 06.09.2019 10:38:07 4022
3 600 Kč limit (06.09.2019 10:37:59) 4255
3 500 Kč 06.09.2019 10:38:00 4022
3 400 Kč limit (06.09.2019 10:37:55) 4255
3 300 Kč 06.09.2019 10:37:56 4022
3 200 Kč limit (06.09.2019 10:37:50) 4255
3 100 Kč 06.09.2019 10:37:51 4022
3 000 Kč limit (04.09.2019 10:53:24) 4255
2 900 Kč 04.09.2019 10:53:25 4022
2 800 Kč limit (04.09.2019 10:53:12) 4255
2 700 Kč 04.09.2019 10:53:13 4022
2 600 Kč limit (04.09.2019 10:53:02) 4255
2 500 Kč 04.09.2019 10:53:03 4022
2 400 Kč limit (04.09.2019 10:52:47) 4255
2 300 Kč 04.09.2019 10:52:48 4022
2 200 Kč limit (30.08.2019 9:04:22) 4255
2 100 Kč 30.08.2019 9:04:23 1252
2 000 Kč limit (30.08.2019 9:04:13) 4255
1 900 Kč 30.08.2019 9:04:14 1252
1 800 Kč limit (30.08.2019 9:04:07) 4255
1 700 Kč 30.08.2019 9:04:08 1252
1 600 Kč limit (30.08.2019 9:04:02) 4255
1 500 Kč 30.08.2019 9:04:03 1252
1 400 Kč limit (30.08.2019 9:03:56) 4255
1 300 Kč 30.08.2019 9:03:57 1252
1 200 Kč limit (30.08.2019 9:03:50) 4255
1 100 Kč 30.08.2019 9:03:51 1252
1 000 Kč limit (30.08.2019 9:03:46) 4255
900 Kč 30.08.2019 9:03:47 1252
800 Kč limit (30.08.2019 9:03:29) 4255
700 Kč 30.08.2019 9:03:30 1252
600 Kč limit (29.08.2019 20:20:41) 4255
500 Kč 28.08.2019 11:28:53 1252