Olbram Zoubek - Jákob a Thamar

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Zlacený cín, 34x34 cm. Signováno vzadu O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
60816. Jákob a Thamar
Dražba ukončena:30.06.2021 21:30:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:46 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
46 000 Kč limit (30.06.2021 17:21:06) 8088
45 000 Kč limit (30.06.2021 17:21:05) 4490
44 000 Kč limit (22.06.2021 17:32:31) 4490
43 000 Kč 22.06.2021 17:32:32 2734
42 000 Kč limit (21.06.2021 10:54:03) 4490
41 000 Kč 21.06.2021 10:54:04 8088
40 000 Kč limit (20.06.2021 11:08:41) 4490
39 000 Kč 20.06.2021 11:08:42 8229
38 000 Kč limit (20.06.2021 11:08:37) 4490
37 000 Kč 20.06.2021 11:08:38 8229
36 000 Kč limit (20.06.2021 11:08:33) 4490
35 000 Kč 20.06.2021 11:08:34 8229
34 000 Kč limit (20.06.2021 11:08:04) 4490
33 000 Kč 20.06.2021 11:08:05 8229
32 000 Kč limit (20.06.2021 11:07:54) 4490
31 000 Kč 20.06.2021 11:07:55 8229
30 000 Kč limit (20.06.2021 11:07:44) 4490
29 000 Kč 20.06.2021 11:07:45 8229
28 000 Kč limit (18.06.2021 23:03:12) 4490
27 000 Kč 18.06.2021 23:03:13 659
26 000 Kč limit (10.06.2021 20:59:13) 4490
25 000 Kč limit (10.06.2021 20:59:12) 2325
19 000 Kč limit (10.06.2021 20:58:55) 4490
18 000 Kč 10.06.2021 20:58:56 2325
17 000 Kč limit (10.06.2021 20:58:39) 4490
16 000 Kč 10.06.2021 20:58:40 2325
15 000 Kč limit (10.06.2021 20:58:35) 4490
14 000 Kč 10.06.2021 20:58:36 2325
13 000 Kč limit (10.06.2021 20:58:31) 4490
12 000 Kč 10.06.2021 20:58:32 2325
11 000 Kč limit (10.06.2021 20:58:28) 4490
10 000 Kč 10.06.2021 20:58:29 2325
9 500 Kč limit (10.06.2021 20:58:23) 4490
9 000 Kč 10.06.2021 20:58:24 2325
8 500 Kč limit (10.06.2021 20:58:14) 4490
8 000 Kč 10.06.2021 20:58:15 2325
7 500 Kč limit (09.06.2021 13:38:09) 4490
7 000 Kč 07.06.2021 22:48:24 604
6 500 Kč 04.06.2021 13:49:09 6263
6 000 Kč limit (03.06.2021 12:37:46) 8724
6 000 Kč 03.06.2021 12:37:47 4808
5 500 Kč limit (01.06.2021 23:05:50) 8724
5 000 Kč limit (01.06.2021 23:05:35) 7495
5 000 Kč limit (01.06.2021 23:05:36) 8724
1 500 Kč limit (01.06.2021 18:18:04) 7495