Olbram Zoubek - Ifigenie

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 52 cm

Reliéfní tisk, 37x35 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo. Datace rok 1985.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo top doporučujeme
76534. Ifigenie
Dražba ukončena:11.05.2022 21:56:08
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč 11.05.2022 21:53:08 5336
18 000 Kč 11.05.2022 21:52:53 7237
17 000 Kč 11.05.2022 21:52:06 7313
16 000 Kč 11.05.2022 21:51:28 7237
15 000 Kč 11.05.2022 21:50:12 7313
14 000 Kč 11.05.2022 21:48:07 7237
13 000 Kč 11.05.2022 21:42:53 3743
12 000 Kč limit (11.05.2022 21:42:47) 7237
12 000 Kč 11.05.2022 21:42:48 3743
11 000 Kč limit (11.05.2022 21:40:35) 7237
10 000 Kč limit (11.05.2022 21:40:34) 3743
9 000 Kč limit (11.05.2022 21:17:31) 3743
8 500 Kč 11.05.2022 21:11:37 5336
8 000 Kč 11.05.2022 21:00:44 51
7 500 Kč 11.05.2022 20:54:01 7237
7 000 Kč 11.05.2022 20:48:46 51
6 500 Kč 11.05.2022 20:43:10 3743
6 000 Kč 11.05.2022 20:31:07 7237
5 500 Kč limit (11.05.2022 20:30:59) 8307
5 500 Kč limit (11.05.2022 20:31:00) 7237
4 300 Kč limit (11.05.2022 17:32:52) 8307
4 200 Kč 11.05.2022 17:32:53 9596
4 100 Kč limit (11.05.2022 17:31:55) 8307
4 000 Kč 11.05.2022 17:31:56 9596
3 900 Kč limit (11.05.2022 17:30:08) 8307
3 800 Kč 11.05.2022 17:30:09 9596
3 700 Kč limit (11.05.2022 17:05:42) 8307
3 600 Kč 11.05.2022 17:05:43 9596
3 500 Kč limit (11.05.2022 12:06:49) 8307
3 400 Kč 10.05.2022 18:21:42 9378
3 300 Kč limit (10.05.2022 18:21:29) 826
3 200 Kč 10.05.2022 18:21:30 9378
3 100 Kč limit (10.05.2022 11:14:37) 826
3 000 Kč 10.05.2022 11:14:38 9939
2 900 Kč 30.04.2022 22:42:10 826
2 800 Kč 30.04.2022 21:31:26 1488
2 700 Kč 29.04.2022 7:53:35 8284
2 600 Kč limit (28.04.2022 21:29:58) 826
2 500 Kč 28.04.2022 21:29:59 2325
2 400 Kč limit (28.04.2022 21:29:52) 826
2 300 Kč 28.04.2022 21:29:53 2325
2 200 Kč limit (28.04.2022 21:29:46) 826
2 100 Kč 28.04.2022 21:29:47 2325
2 000 Kč 28.04.2022 17:50:00 826
1 900 Kč 21.04.2022 10:12:05 5336
1 800 Kč limit (20.04.2022 10:47:56) 7282
1 800 Kč 20.04.2022 10:47:57 7313
1 700 Kč limit (18.04.2022 12:59:06) 7282
1 600 Kč 18.04.2022 11:51:21 5661
1 500 Kč 17.04.2022 9:01:32 849