Olbram Zoubek - Hra o jablko

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 17x14 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
91477. Hra o jablko
Dražba ukončena:29.03.2023 21:40:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč limit (29.03.2023 19:19:17) 3202
9 500 Kč limit (29.03.2023 19:19:16) 2357
9 000 Kč limit (29.03.2023 19:18:55) 2357
8 500 Kč 29.03.2023 19:18:56 3202
8 000 Kč limit (24.03.2023 19:51:54) 2357
7 500 Kč limit (24.03.2023 19:51:53) 9478
6 000 Kč limit (15.03.2023 22:39:16) 2357
5 500 Kč 26.02.2023 12:32:03 3031
5 000 Kč limit (26.02.2023 12:31:59) 10788
5 000 Kč 26.02.2023 12:32:00 3031
4 900 Kč limit (26.02.2023 12:31:53) 10788
4 800 Kč 26.02.2023 12:31:54 3031
4 700 Kč limit (26.02.2023 12:31:50) 10788
4 600 Kč 26.02.2023 12:31:51 3031
4 500 Kč limit (26.02.2023 12:31:47) 10788
4 400 Kč 26.02.2023 12:31:48 3031
4 300 Kč limit (26.02.2023 12:31:44) 10788
4 200 Kč 26.02.2023 12:31:45 3031
4 100 Kč limit (26.02.2023 12:31:41) 10788
4 000 Kč 26.02.2023 12:31:42 3031
3 900 Kč limit (26.02.2023 12:31:38) 10788
3 800 Kč 26.02.2023 12:31:39 3031
3 700 Kč limit (26.02.2023 12:31:36) 10788
3 600 Kč 26.02.2023 12:31:37 3031
3 500 Kč limit (26.02.2023 12:31:32) 10788
3 400 Kč 26.02.2023 12:31:33 3031
3 300 Kč limit (26.02.2023 12:31:29) 10788
3 200 Kč 26.02.2023 12:31:30 3031
3 100 Kč limit (25.02.2023 20:15:31) 10788
3 000 Kč limit (25.02.2023 20:15:30) 7937
2 700 Kč limit (25.02.2023 20:15:19) 7937
2 600 Kč 25.02.2023 20:15:20 10788
2 500 Kč limit (25.02.2023 20:14:54) 7937
2 400 Kč 25.02.2023 20:14:55 10788
2 300 Kč limit (25.02.2023 18:20:40) 7937
2 200 Kč 25.02.2023 18:20:41 10207
2 100 Kč limit (24.02.2023 15:17:45) 7937
2 000 Kč limit (24.02.2023 15:17:44) 5420
1 500 Kč limit (24.02.2023 14:57:36) 5420
1 400 Kč 24.02.2023 14:57:37 4216
1 300 Kč limit (24.02.2023 13:03:45) 5420
1 200 Kč 24.02.2023 9:36:30 1488
1 100 Kč 24.02.2023 7:06:55 1074
1 000 Kč 23.02.2023 23:25:45 2533