Olbram Zoubek - Had

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olovo, výška: 41 cm. Signováno O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
56201. Had
Dražba ukončena:25.02.2021 19:31:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:35 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
35 000 Kč 25.02.2021 19:26:27 3329
34 000 Kč 25.02.2021 19:24:26 39
33 000 Kč 25.02.2021 19:23:36 3329
32 000 Kč 25.02.2021 19:23:12 39
31 000 Kč 25.02.2021 19:22:38 3329
30 000 Kč 25.02.2021 19:22:23 39
29 000 Kč 25.02.2021 19:21:38 3329
28 000 Kč 25.02.2021 19:21:13 39
27 000 Kč limit (25.02.2021 19:21:07) 3699
27 000 Kč 25.02.2021 19:21:08 39
26 000 Kč limit (25.02.2021 19:17:18) 3699
25 000 Kč 25.02.2021 19:16:36 39
24 000 Kč 25.02.2021 19:15:35 3329
23 000 Kč 25.02.2021 19:15:23 39
22 000 Kč 25.02.2021 19:14:46 3699
21 000 Kč 25.02.2021 19:13:52 39
20 000 Kč limit (25.02.2021 19:13:22) 3699
20 000 Kč 25.02.2021 19:13:23 3329
19 000 Kč limit (25.02.2021 19:13:05) 3699
18 000 Kč 25.02.2021 19:12:34 39
17 000 Kč 25.02.2021 19:12:25 3329
16 000 Kč 25.02.2021 19:11:34 3699
15 000 Kč 25.02.2021 19:11:03 3329
14 000 Kč 25.02.2021 19:10:52 3699
13 000 Kč 25.02.2021 19:10:00 3329
12 000 Kč 25.02.2021 19:08:24 3699
11 000 Kč 25.02.2021 17:27:03 3329
10 000 Kč 25.02.2021 16:20:16 1199
9 500 Kč 25.02.2021 11:56:41 3329
9 000 Kč 24.02.2021 21:55:02 1199
8 500 Kč limit (24.02.2021 21:54:51) 266
8 500 Kč 24.02.2021 21:54:52 1199
8 000 Kč limit (24.02.2021 21:33:58) 266
7 500 Kč 24.02.2021 21:33:59 1199
7 000 Kč limit (24.02.2021 18:30:27) 266
6 500 Kč limit (24.02.2021 18:30:26) 8284
6 000 Kč limit (24.02.2021 7:47:18) 8284
5 500 Kč limit (24.02.2021 7:46:50) 3329
5 000 Kč limit (24.02.2021 7:46:49) 8284
2 900 Kč 23.02.2021 17:31:36 3329
2 800 Kč 22.02.2021 22:29:28 604
2 700 Kč 22.02.2021 16:50:44 6037
2 600 Kč 22.02.2021 11:22:41 3329
2 500 Kč 19.02.2021 7:42:05 7937
2 400 Kč 18.02.2021 9:41:21 3743
2 300 Kč 17.02.2021 10:12:29 1632
2 200 Kč 16.02.2021 22:54:27 505
2 100 Kč 13.02.2021 19:23:41 3743
2 000 Kč 11.02.2021 15:59:37 3329
1 900 Kč 10.02.2021 15:37:19 488
1 800 Kč 09.02.2021 23:11:36 5290
1 700 Kč 09.02.2021 17:54:59 3743
1 600 Kč 08.02.2021 22:11:32 849
1 500 Kč 08.02.2021 13:10:13 3743
1 400 Kč 07.02.2021 20:52:40 6092
1 300 Kč 07.02.2021 19:39:42 4966
1 200 Kč 07.02.2021 4:06:03 3699
1 100 Kč 06.02.2021 19:33:12 4590
1 000 Kč 06.02.2021 18:28:08 6037