Olbram Zoubek - Had

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olovo, výška: 41 cm. Signováno O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
31073. Had
Dražba ukončena:24.04.2019 22:00:08
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 24.04.2019 21:55:08 39
25 000 Kč limit (24.04.2019 21:55:03) 2754
24 000 Kč 24.04.2019 21:55:04 39
23 000 Kč limit (24.04.2019 21:55:00) 2754
22 000 Kč 24.04.2019 21:55:01 39
21 000 Kč limit (24.04.2019 21:54:55) 2754
20 000 Kč 24.04.2019 21:54:56 39
19 000 Kč limit (24.04.2019 13:33:05) 2754
18 000 Kč 21.04.2019 9:13:21 3250
17 000 Kč 17.04.2019 1:00:56 587
16 000 Kč 11.04.2019 21:26:12 3250
15 000 Kč limit (11.04.2019 21:26:01) 3031
14 000 Kč 11.04.2019 21:26:02 3250
13 000 Kč limit (11.04.2019 21:25:57) 3031
12 000 Kč 11.04.2019 21:25:58 3250
11 000 Kč limit (10.04.2019 12:58:20) 3031
10 000 Kč limit (09.04.2019 20:06:10) 3250
10 000 Kč limit (09.04.2019 20:06:11) 1217
8 500 Kč limit (09.04.2019 20:00:58) 3250
8 000 Kč limit (09.04.2019 20:00:57) 1217
5 500 Kč limit (09.04.2019 20:00:25) 3250
5 000 Kč limit (09.04.2019 20:00:24) 1217
3 100 Kč limit (09.04.2019 20:00:07) 3250
3 000 Kč limit (09.04.2019 20:00:06) 1217
1 700 Kč limit (08.04.2019 16:40:18) 3250
1 600 Kč 08.04.2019 16:40:19 318
1 500 Kč limit (08.04.2019 16:35:14) 3250