Olbram Zoubek - Evo!

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 42 cm

Zlacený reliéfní tisk 88/130, 29x21 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, plexisklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek. Reliéf původní. Zlacení pozdější, neautorské.

 

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
117582. Evo!
Dražba ukončena:27.06.2024 22:31:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč limit (21.06.2024 21:08:26) 4255
8 000 Kč 21.06.2024 21:08:27 6323
7 500 Kč limit (09.06.2024 20:17:30) 4255
7 000 Kč 09.06.2024 20:17:31 15681
6 500 Kč limit (09.06.2024 20:17:18) 4255
6 000 Kč 09.06.2024 20:17:19 15681
5 500 Kč limit (05.06.2024 20:15:17) 4255
5 000 Kč 05.06.2024 20:15:18 10207
4 900 Kč limit (05.06.2024 18:09:32) 4255
4 800 Kč limit (05.06.2024 18:09:31) 15681
4 600 Kč limit (05.06.2024 18:09:28) 4255
4 500 Kč 05.06.2024 18:09:29 15681
4 400 Kč limit (05.06.2024 18:09:25) 4255
4 300 Kč 05.06.2024 18:09:26 15681
4 200 Kč limit (05.06.2024 18:09:21) 4255
4 100 Kč 05.06.2024 18:09:22 15681
4 000 Kč limit (05.06.2024 18:09:18) 4255
3 900 Kč 05.06.2024 18:09:19 15681
3 800 Kč limit (05.06.2024 18:09:14) 4255
3 700 Kč 05.06.2024 18:09:15 15681
3 600 Kč limit (03.06.2024 20:48:30) 4255
3 500 Kč 03.06.2024 10:46:38 2057
3 400 Kč 02.06.2024 14:23:24 1488
3 300 Kč 31.05.2024 22:52:12 5420
3 200 Kč 31.05.2024 15:13:26 804
3 100 Kč 31.05.2024 14:49:01 2533
3 000 Kč 31.05.2024 6:49:33 15609