Olbram Zoubek - Evo!

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk 33x22 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Bez poškození

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
86932. Evo!
Dražba ukončena:07.12.2022 20:25:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:24 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
24 000 Kč limit (07.12.2022 20:21:50) 11475
23 000 Kč 07.12.2022 20:21:51 10788
22 000 Kč limit (07.12.2022 20:21:44) 11475
21 000 Kč 07.12.2022 20:21:45 10788
20 000 Kč limit (07.12.2022 20:19:39) 11475
19 000 Kč 07.12.2022 20:11:17 11182
18 000 Kč limit (07.12.2022 20:09:51) 8088
18 000 Kč 07.12.2022 20:09:52 11182
17 000 Kč limit (07.12.2022 18:24:21) 8088
16 000 Kč limit (07.12.2022 18:24:20) 10635
15 000 Kč limit (07.12.2022 1:12:37) 10635
14 000 Kč limit (07.12.2022 1:12:16) 11475
13 000 Kč 07.12.2022 1:12:17 10635
12 000 Kč limit (06.12.2022 22:56:24) 11475
11 000 Kč 06.12.2022 22:56:25 5083
10 000 Kč limit (05.12.2022 18:18:18) 11475
9 500 Kč 05.12.2022 18:18:19 2734
9 000 Kč limit (05.12.2022 10:30:48) 11475
8 500 Kč 05.12.2022 7:27:47 3425
8 000 Kč 04.12.2022 19:29:54 9078
7 500 Kč 04.12.2022 3:12:50 28
7 000 Kč limit (04.12.2022 3:12:40) 10635
6 500 Kč 04.12.2022 3:12:41 28
6 000 Kč limit (02.12.2022 12:31:46) 10635
5 500 Kč limit (02.12.2022 12:31:45) 11475
4 400 Kč limit (02.12.2022 12:31:11) 11475
4 300 Kč 02.12.2022 12:31:12 10635
4 200 Kč limit (02.12.2022 12:31:05) 11475
4 100 Kč 02.12.2022 12:31:06 10635
4 000 Kč limit (02.12.2022 12:30:56) 11475
3 900 Kč 02.12.2022 12:30:57 10635
3 800 Kč limit (02.12.2022 12:30:41) 11475
3 700 Kč 02.12.2022 12:30:42 10635
3 600 Kč limit (02.12.2022 11:27:46) 11475
3 500 Kč limit (02.12.2022 11:27:27) 5667
3 400 Kč 02.12.2022 11:27:28 11475
3 300 Kč limit (01.12.2022 23:29:45) 5667
3 200 Kč 01.12.2022 23:29:46 2533
3 100 Kč limit (01.12.2022 23:29:37) 5667
3 000 Kč 01.12.2022 23:29:38 2533
2 900 Kč limit (01.12.2022 22:03:57) 5667
2 800 Kč 01.12.2022 22:03:58 10831
2 700 Kč limit (30.11.2022 14:13:42) 5667
2 600 Kč 29.11.2022 6:39:20 3425
2 500 Kč 26.11.2022 1:26:41 5420
2 400 Kč 25.11.2022 14:46:34 3229
2 300 Kč 25.11.2022 3:04:48 659
2 200 Kč 24.11.2022 15:42:36 5667
2 100 Kč 24.11.2022 12:57:34 9365
2 000 Kč 21.11.2022 11:01:36 5661
1 900 Kč 20.11.2022 15:44:02 4228
1 800 Kč 20.11.2022 15:19:14 1488
1 700 Kč 19.11.2022 20:55:26 4662
1 600 Kč limit (19.11.2022 20:55:17) 5420
1 600 Kč 19.11.2022 20:55:18 4662
1 500 Kč limit (19.11.2022 18:25:10) 5420
1 400 Kč 19.11.2022 17:30:09 2325
1 300 Kč 19.11.2022 13:59:11 11182
1 200 Kč 17.11.2022 21:28:55 28
1 100 Kč 17.11.2022 11:04:55 2533
1 000 Kč 17.11.2022 10:45:36 8042