Olbram Zoubek - Evička

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 17x14cm, rám, sklo, signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
44424. Evička
Dražba ukončena:13.05.2020 20:07:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč limit (13.05.2020 20:00:11) 4308
9 500 Kč 13.05.2020 20:00:12 3525
9 000 Kč limit (13.05.2020 19:59:48) 4308
8 500 Kč 13.05.2020 19:59:49 3525
8 000 Kč limit (13.05.2020 19:11:22) 4308
7 500 Kč 13.05.2020 19:11:23 4671
7 000 Kč limit (13.05.2020 19:10:39) 4308
6 500 Kč 13.05.2020 19:10:40 4671
6 000 Kč limit (13.05.2020 19:10:34) 4308
5 500 Kč limit (13.05.2020 19:10:33) 4671
4 300 Kč 13.05.2020 11:08:32 4308
4 200 Kč 12.05.2020 21:14:03 6918
4 100 Kč 08.05.2020 22:35:09 4022
4 000 Kč limit (08.05.2020 22:34:19) 4255
3 900 Kč 08.05.2020 22:34:20 4022
3 800 Kč limit (08.05.2020 22:34:16) 4255
3 700 Kč 08.05.2020 22:34:17 4022
3 600 Kč limit (08.05.2020 22:34:11) 4255
3 500 Kč 08.05.2020 22:34:12 4022
3 400 Kč limit (08.05.2020 22:33:38) 4255
3 300 Kč 08.05.2020 22:33:39 4022
3 200 Kč limit (08.05.2020 15:30:12) 4255
3 100 Kč 08.05.2020 15:30:13 6021
3 000 Kč 08.05.2020 11:17:05 4255
2 900 Kč 03.05.2020 20:00:23 3516
2 800 Kč 30.04.2020 23:54:28 4125
2 700 Kč 29.04.2020 19:24:32 1195
2 600 Kč 29.04.2020 19:23:27 6438
2 500 Kč 28.04.2020 14:47:33 1195
2 400 Kč 26.04.2020 19:24:53 5233
2 300 Kč 25.04.2020 20:09:02 1850
2 200 Kč 24.04.2020 18:24:40 2533
2 100 Kč 21.04.2020 16:39:43 4125
2 000 Kč limit (19.04.2020 11:47:30) 4041
1 900 Kč limit (19.04.2020 11:47:29) 1699
1 700 Kč limit (19.04.2020 10:36:43) 4041
1 600 Kč limit (19.04.2020 10:36:42) 4469
1 500 Kč limit (17.04.2020 16:59:02) 4469
1 400 Kč 17.04.2020 16:21:55 6021
1 300 Kč 17.04.2020 11:53:13 4747
1 200 Kč 17.04.2020 11:14:08 2970
1 100 Kč 17.04.2020 5:32:41 2216
1 000 Kč 16.04.2020 22:49:26 2533
900 Kč 16.04.2020 22:48:44 6438
800 Kč 16.04.2020 22:45:10 2533