Olbram Zoubek - Eva s jablkem

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 21 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
151100. Eva s jablkem
Dražba ukončena:11.12.2025 22:29:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč 11.12.2025 22:10:20 19545
12 000 Kč 11.12.2025 21:58:12 12274
11 000 Kč 11.12.2025 16:33:33 16175
10 000 Kč limit (11.12.2025 16:25:20) 13104
10 000 Kč 11.12.2025 16:25:21 16175
9 500 Kč limit (11.12.2025 16:24:43) 13104
9 000 Kč 11.12.2025 16:24:44 16175
8 500 Kč limit (11.12.2025 16:24:34) 13104
8 000 Kč 11.12.2025 16:24:35 16175
7 500 Kč limit (11.12.2025 16:24:29) 13104
7 000 Kč 11.12.2025 16:24:30 16175
6 500 Kč limit (11.12.2025 16:24:20) 13104
6 000 Kč 11.12.2025 16:24:21 16175
5 500 Kč limit (11.12.2025 16:24:06) 13104
5 000 Kč 11.12.2025 16:24:07 16175
4 900 Kč limit (11.12.2025 16:23:57) 13104
4 800 Kč 11.12.2025 16:23:58 16175
4 700 Kč limit (11.12.2025 16:23:43) 13104
4 600 Kč 11.12.2025 16:23:44 16175
4 500 Kč limit (11.12.2025 14:48:27) 13104
4 400 Kč 11.12.2025 14:48:28 16973
4 300 Kč limit (11.12.2025 14:48:24) 13104
4 200 Kč 11.12.2025 14:48:25 16973
4 100 Kč limit (11.12.2025 6:22:22) 13104
4 000 Kč 11.12.2025 6:22:23 16593
3 900 Kč limit (10.12.2025 17:06:11) 13104
3 800 Kč 10.12.2025 17:06:12 16593
3 700 Kč limit (08.12.2025 13:05:04) 13104
3 600 Kč 07.12.2025 22:00:33 19490
3 500 Kč 05.12.2025 1:38:43 7106
3 400 Kč 01.12.2025 14:31:58 15784
3 300 Kč 30.11.2025 22:54:29 4671
3 200 Kč 29.11.2025 12:22:06 6543
3 100 Kč 28.11.2025 18:22:17 2325
3 000 Kč 28.11.2025 12:56:13 16668