Olbram Zoubek - Eva

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 17x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
64369. Eva
Dražba ukončena:15.09.2021 22:46:58
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč limit (15.09.2021 22:41:57) 4671
13 000 Kč 15.09.2021 22:41:58 3090
12 000 Kč limit (15.09.2021 21:20:47) 4671
11 000 Kč 15.09.2021 21:19:48 4255
10 000 Kč limit (15.09.2021 21:19:30) 4671
10 000 Kč 15.09.2021 21:19:31 4255
9 500 Kč limit (15.09.2021 21:19:16) 4671
9 000 Kč 15.09.2021 21:19:17 4255
8 500 Kč limit (15.09.2021 21:19:11) 4671
8 000 Kč 15.09.2021 21:19:12 4255
7 500 Kč limit (15.09.2021 19:32:06) 4671
7 000 Kč limit (15.09.2021 19:32:05) 104
6 500 Kč limit (15.09.2021 18:29:03) 104
6 000 Kč limit (15.09.2021 13:05:20) 4255
5 500 Kč 15.09.2021 13:05:21 3031
5 000 Kč limit (10.09.2021 7:16:28) 4255
4 900 Kč 10.09.2021 7:16:29 3031
4 800 Kč limit (10.09.2021 7:16:22) 4255
4 700 Kč 10.09.2021 7:16:23 3031
4 600 Kč limit (10.09.2021 7:16:18) 4255
4 500 Kč 10.09.2021 7:16:19 3031
4 400 Kč limit (10.09.2021 7:16:12) 4255
4 300 Kč 10.09.2021 7:16:13 3031
4 200 Kč 08.09.2021 9:51:03 4255
4 100 Kč 26.08.2021 21:58:42 8248
4 000 Kč limit (21.08.2021 16:41:08) 4490
4 000 Kč limit (21.08.2021 16:41:09) 3486
3 800 Kč limit (21.08.2021 16:41:02) 4490
3 700 Kč 21.08.2021 16:41:03 3486
3 600 Kč limit (21.08.2021 16:40:34) 4490
3 500 Kč limit (21.08.2021 16:40:33) 3486
3 300 Kč limit (21.08.2021 16:40:19) 4490
3 200 Kč 21.08.2021 16:40:20 3486
3 100 Kč limit (21.08.2021 16:40:15) 4490
3 000 Kč limit (21.08.2021 16:40:14) 3486
2 800 Kč limit (21.08.2021 16:40:07) 4490
2 700 Kč 21.08.2021 16:40:08 3486
2 600 Kč limit (21.08.2021 16:40:03) 4490
2 500 Kč limit (21.08.2021 16:40:02) 3486
2 300 Kč limit (21.08.2021 16:39:56) 4490
2 200 Kč 21.08.2021 16:39:57 3486
2 100 Kč limit (21.08.2021 16:39:52) 4490
2 000 Kč limit (21.08.2021 16:39:51) 3486
1 800 Kč limit (21.08.2021 16:39:45) 4490
1 700 Kč 21.08.2021 16:39:46 3486
1 600 Kč limit (20.08.2021 20:16:51) 4490
1 500 Kč 20.08.2021 20:16:52 6323
1 400 Kč limit (19.08.2021 10:09:42) 4490
1 300 Kč 19.08.2021 10:09:43 3798
1 200 Kč limit (19.08.2021 10:09:19) 4490
1 100 Kč 19.08.2021 10:09:20 3798
1 000 Kč limit (18.08.2021 21:23:41) 4490