Olovo, výška: 45 cm. Signováno O. Zoubek.
Pozn.: Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek.
o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč
Částka | Přihozeno | Přihodil |
---|---|---|
48 000 Kč | 25.02.2021 19:15:18 | 3329 |
47 000 Kč | 25.02.2021 19:14:58 | 3699 |
46 000 Kč | limit (25.02.2021 19:14:25) | 2170 |
46 000 Kč | 25.02.2021 19:14:26 | 3699 |
45 000 Kč | limit (25.02.2021 19:13:41) | 2170 |
44 000 Kč | limit (25.02.2021 19:13:27) | 3699 |
44 000 Kč | 25.02.2021 19:13:28 | 39 |
43 000 Kč | limit (25.02.2021 19:12:49) | 3699 |
42 000 Kč | limit (25.02.2021 19:12:04) | 2170 |
42 000 Kč | 25.02.2021 19:12:05 | 3329 |
41 000 Kč | limit (25.02.2021 19:11:50) | 2170 |
40 000 Kč | 25.02.2021 19:10:43 | 3699 |
39 000 Kč | 25.02.2021 19:10:20 | 3329 |
38 000 Kč | 25.02.2021 19:09:41 | 3699 |
37 000 Kč | limit (25.02.2021 19:08:09) | 2170 |
36 000 Kč | 25.02.2021 19:08:10 | 3699 |
35 000 Kč | limit (25.02.2021 19:02:44) | 2170 |
34 000 Kč | 25.02.2021 19:02:45 | 8295 |
33 000 Kč | limit (25.02.2021 19:02:22) | 2170 |
32 000 Kč | 25.02.2021 19:02:23 | 8295 |
31 000 Kč | limit (25.02.2021 19:02:05) | 2170 |
30 000 Kč | 25.02.2021 19:02:06 | 8295 |
29 000 Kč | limit (25.02.2021 19:01:01) | 2170 |
28 000 Kč | 25.02.2021 19:01:02 | 1671 |
27 000 Kč | limit (25.02.2021 18:38:12) | 2170 |
26 000 Kč | 25.02.2021 11:57:42 | 3329 |
25 000 Kč | limit (23.02.2021 17:32:45) | 6037 |
24 000 Kč | 23.02.2021 17:32:46 | 3329 |
23 000 Kč | limit (23.02.2021 17:32:36) | 6037 |
22 000 Kč | 23.02.2021 17:32:37 | 3329 |
21 000 Kč | limit (23.02.2021 10:41:53) | 6037 |
20 000 Kč | limit (23.02.2021 10:41:52) | 3323 |
19 000 Kč | limit (23.02.2021 10:41:23) | 3323 |
18 000 Kč | 23.02.2021 10:41:24 | 6037 |
17 000 Kč | limit (23.02.2021 10:41:15) | 3323 |
16 000 Kč | 23.02.2021 10:41:16 | 6037 |
15 000 Kč | limit (23.02.2021 10:41:07) | 3323 |
14 000 Kč | 23.02.2021 10:41:08 | 6037 |
13 000 Kč | limit (23.02.2021 10:41:00) | 3323 |
12 000 Kč | 23.02.2021 10:41:01 | 6037 |
11 000 Kč | limit (23.02.2021 10:40:45) | 3323 |
10 000 Kč | 23.02.2021 10:40:46 | 6037 |
9 500 Kč | limit (23.02.2021 8:23:38) | 3323 |
9 000 Kč | 23.02.2021 8:23:39 | 777 |
8 500 Kč | limit (23.02.2021 8:00:35) | 3323 |
8 000 Kč | 22.02.2021 22:28:35 | 604 |
7 500 Kč | 22.02.2021 16:50:24 | 6037 |
7 000 Kč | 22.02.2021 11:23:04 | 3329 |
6 500 Kč | limit (21.02.2021 7:27:10) | 8109 |
6 500 Kč | 21.02.2021 7:27:11 | 777 |
6 000 Kč | limit (21.02.2021 7:26:42) | 8109 |
5 500 Kč | limit (21.02.2021 7:26:41) | 777 |
4 200 Kč | limit (20.02.2021 14:07:45) | 8109 |
4 100 Kč | 20.02.2021 7:16:43 | 777 |
4 000 Kč | 18.02.2021 17:13:45 | 6504 |
3 900 Kč | 18.02.2021 9:41:31 | 3743 |
3 800 Kč | 17.02.2021 21:29:50 | 1966 |
3 700 Kč | 17.02.2021 14:23:36 | 6504 |
3 600 Kč | 17.02.2021 10:12:43 | 1632 |
3 500 Kč | 17.02.2021 7:11:40 | 6504 |
3 400 Kč | 16.02.2021 22:54:14 | 505 |
3 300 Kč | 15.02.2021 14:09:01 | 6504 |
3 200 Kč | 15.02.2021 10:07:32 | 3743 |
3 100 Kč | 14.02.2021 19:04:07 | 777 |
3 000 Kč | 14.02.2021 14:48:38 | 6504 |
2 900 Kč | 13.02.2021 19:32:17 | 8253 |
2 800 Kč | 13.02.2021 19:23:53 | 3743 |
2 700 Kč | 12.02.2021 13:23:21 | 2844 |
2 600 Kč | 11.02.2021 15:59:49 | 3329 |
2 500 Kč | 11.02.2021 11:36:25 | 3229 |
2 400 Kč | 10.02.2021 15:36:39 | 488 |
2 300 Kč | 09.02.2021 23:11:29 | 5290 |
2 200 Kč | 09.02.2021 20:00:21 | 8053 |
2 100 Kč | 09.02.2021 17:54:51 | 3743 |
2 000 Kč | 08.02.2021 22:11:22 | 849 |
1 900 Kč | 08.02.2021 13:09:32 | 3743 |
1 800 Kč | 07.02.2021 20:52:14 | 6092 |
1 700 Kč | 07.02.2021 19:39:30 | 4966 |
1 600 Kč | 07.02.2021 15:16:29 | 8053 |
1 500 Kč | 07.02.2021 14:16:40 | 777 |
1 400 Kč | 07.02.2021 4:07:01 | 3699 |
1 300 Kč | 06.02.2021 19:33:26 | 4590 |
1 200 Kč | 06.02.2021 18:28:37 | 6037 |
1 100 Kč | 06.02.2021 15:09:04 | 4632 |
1 000 Kč | 05.02.2021 19:34:05 | 777 |