Olbram Zoubek - Eva

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olovo, výška: 45 cm. Signováno O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
31232. Eva
Dražba ukončena:25.04.2019 20:19:08
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:43 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
43 000 Kč 25.04.2019 20:14:08 2754
42 000 Kč 25.04.2019 20:12:27 4646
41 000 Kč 25.04.2019 20:11:07 2754
40 000 Kč 25.04.2019 20:06:19 39
39 000 Kč 25.04.2019 20:05:50 2754
38 000 Kč 25.04.2019 20:01:12 39
37 000 Kč limit (25.04.2019 20:00:57) 4646
36 000 Kč 25.04.2019 20:00:58 39
35 000 Kč 25.04.2019 19:30:54 4646
34 000 Kč 25.04.2019 19:25:45 2754
33 000 Kč 25.04.2019 19:06:37 2001
32 000 Kč limit (25.04.2019 19:06:29) 2754
32 000 Kč 25.04.2019 19:06:30 2001
31 000 Kč limit (24.04.2019 23:46:33) 2754
30 000 Kč 21.04.2019 9:13:34 3250
29 000 Kč 16.04.2019 21:00:13 3669
28 000 Kč 16.04.2019 1:12:52 2590
27 000 Kč 14.04.2019 21:26:19 2734
26 000 Kč 12.04.2019 21:57:28 3669
25 000 Kč limit (11.04.2019 23:05:03) 1217
25 000 Kč 11.04.2019 23:05:04 3250
24 000 Kč limit (11.04.2019 23:04:47) 1217
23 000 Kč 11.04.2019 23:04:48 3250
22 000 Kč limit (11.04.2019 21:49:36) 1217
21 000 Kč 10.04.2019 14:15:22 3250
20 000 Kč limit (10.04.2019 14:15:16) 3031
20 000 Kč 10.04.2019 14:15:17 3250
19 000 Kč limit (10.04.2019 14:15:10) 3031
18 000 Kč 10.04.2019 14:15:11 3250
17 000 Kč limit (10.04.2019 12:57:59) 3031
16 000 Kč 09.04.2019 21:20:06 2740
15 000 Kč limit (09.04.2019 21:19:54) 3250
14 000 Kč 09.04.2019 21:19:55 2740
13 000 Kč limit (09.04.2019 21:19:50) 3250
12 000 Kč 09.04.2019 21:19:51 2740
11 000 Kč limit (09.04.2019 21:19:44) 3250
10 000 Kč 09.04.2019 21:19:45 2740
9 500 Kč limit (09.04.2019 21:19:39) 3250
9 000 Kč 09.04.2019 21:19:40 2740
8 500 Kč limit (09.04.2019 20:01:31) 3250
8 000 Kč limit (09.04.2019 20:01:30) 1217
1 900 Kč limit (08.04.2019 19:51:18) 3250
1 800 Kč 08.04.2019 19:51:19 1331
1 700 Kč limit (08.04.2019 16:50:09) 3250
1 600 Kč 08.04.2019 16:50:10 318
1 500 Kč limit (08.04.2019 16:28:51) 3250