Olbram Zoubek - Dívka se zlatými vlasy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 16x15 cm, značeno vzadu O. Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
15823. Dívka se zlatými vlasy
Dražba ukončena:25.01.2018 22:20:32
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:38 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
38 000 Kč 25.01.2018 22:15:32 3460
37 000 Kč 25.01.2018 22:11:08 3234
36 000 Kč 25.01.2018 22:10:36 3491
35 000 Kč 25.01.2018 22:06:27 3234
34 000 Kč 25.01.2018 22:06:17 3491
33 000 Kč 25.01.2018 22:05:15 3234
32 000 Kč 25.01.2018 22:04:16 3491
31 000 Kč limit (25.01.2018 22:03:15) 3234
31 000 Kč 25.01.2018 22:03:16 3491
30 000 Kč 25.01.2018 22:02:05 3234
29 000 Kč 25.01.2018 22:00:17 3491
28 000 Kč 25.01.2018 21:58:08 3234
27 000 Kč 25.01.2018 21:55:38 3460
26 000 Kč 25.01.2018 21:51:27 3491
25 000 Kč 25.01.2018 21:51:02 2505
24 000 Kč 25.01.2018 21:11:38 3491
23 000 Kč 25.01.2018 20:42:13 2325
22 000 Kč limit (25.01.2018 20:42:08) 3491
21 000 Kč 25.01.2018 20:42:09 2325
20 000 Kč 25.01.2018 19:58:23 3491
19 000 Kč 25.01.2018 19:07:41 2325
18 000 Kč limit (25.01.2018 17:43:03) 3491
18 000 Kč limit (25.01.2018 19:07:40) 3491
17 000 Kč 25.01.2018 12:38:08 2435
16 000 Kč 24.01.2018 21:57:05 2970
15 000 Kč 24.01.2018 21:55:36 2325
14 000 Kč 24.01.2018 13:59:18 2970
13 000 Kč limit (23.01.2018 23:36:13) 3491
13 000 Kč limit (24.01.2018 13:59:17) 3491
12 000 Kč 14.01.2018 11:23:48 2325
11 000 Kč 09.01.2018 15:29:22 1455
10 000 Kč limit (05.01.2018 23:28:53) 987
10 000 Kč 05.01.2018 23:28:54 2325
9 500 Kč limit (05.01.2018 23:28:48) 987
9 000 Kč 05.01.2018 23:28:49 2325
8 500 Kč limit (05.01.2018 23:28:42) 987
8 000 Kč 05.01.2018 23:28:43 2325
7 500 Kč limit (04.01.2018 15:28:53) 987
7 000 Kč 04.01.2018 15:28:54 2754
6 500 Kč limit (04.01.2018 15:28:45) 987
6 000 Kč 04.01.2018 15:28:46 2754
5 500 Kč limit (01.01.2018 16:11:26) 987
5 000 Kč limit (01.01.2018 16:11:25) 2216
4 200 Kč limit (01.01.2018 16:10:34) 987
4 100 Kč limit (01.01.2018 16:10:33) 2216
3 700 Kč limit (01.01.2018 9:45:51) 987
3 600 Kč 31.12.2017 13:12:12 2216
3 500 Kč 31.12.2017 11:09:52 1039
3 400 Kč 29.12.2017 6:23:06 2216
3 300 Kč 28.12.2017 18:23:44 1039
3 200 Kč 23.12.2017 14:42:13 3250
3 100 Kč 23.12.2017 12:26:14 2970
3 000 Kč limit (23.12.2017 12:26:06) 2740
3 000 Kč 23.12.2017 12:26:07 2970
2 900 Kč limit (23.12.2017 12:25:41) 2740
2 800 Kč 23.12.2017 12:25:42 2970
2 700 Kč limit (22.12.2017 8:43:07) 2740
2 600 Kč 22.12.2017 8:43:08 2424
2 500 Kč limit (21.12.2017 19:44:59) 2740
2 400 Kč 21.12.2017 19:45:00 849
2 300 Kč limit (21.12.2017 19:19:40) 2740
2 200 Kč 21.12.2017 19:19:41 3250
2 100 Kč limit (21.12.2017 11:01:35) 2740
2 000 Kč 21.12.2017 11:01:36 2001
1 900 Kč limit (21.12.2017 11:01:23) 2740
1 800 Kč 21.12.2017 11:01:24 2001
1 700 Kč limit (20.12.2017 23:48:29) 2740
1 600 Kč 20.12.2017 21:38:26 254
1 500 Kč 20.12.2017 17:22:23 1331