Olbram Zoubek - Dívka s hroznem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 35x35 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, rám, pasparta, zaskleno.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
14767. Dívka s hroznem
Dražba ukončena:30.11.2017 18:08:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč limit (30.11.2017 7:10:00) 3212
6 500 Kč 29.11.2017 22:51:19 795
6 000 Kč 29.11.2017 18:14:25 3202
5 500 Kč limit (29.11.2017 18:13:49) 3212
5 500 Kč 29.11.2017 18:13:50 3202
5 000 Kč limit (27.11.2017 7:35:53) 3212
4 900 Kč 27.11.2017 7:35:54 3202
4 800 Kč limit (27.11.2017 7:35:28) 3212
4 700 Kč 27.11.2017 7:35:29 3202
4 600 Kč limit (26.11.2017 13:13:51) 3212
4 500 Kč limit (26.11.2017 12:43:32) 3202
4 400 Kč 26.11.2017 12:43:33 2325
4 300 Kč limit (26.11.2017 12:43:13) 3202
4 200 Kč 26.11.2017 12:43:14 2325
4 100 Kč limit (26.11.2017 11:50:55) 3202
4 000 Kč limit (26.11.2017 11:50:29) 3212
4 000 Kč limit (26.11.2017 11:50:30) 3202
3 600 Kč limit (26.11.2017 11:49:57) 3212
3 500 Kč limit (26.11.2017 11:49:56) 3202
2 700 Kč limit (25.11.2017 9:11:56) 3212
2 600 Kč limit (25.11.2017 9:11:55) 3202
2 400 Kč limit (24.11.2017 22:27:14) 3202
2 300 Kč limit (24.11.2017 22:26:46) 2888
2 200 Kč 24.11.2017 22:26:47 3202
2 100 Kč limit (24.11.2017 12:39:49) 2888
2 000 Kč limit (24.11.2017 12:39:48) 3202
1 900 Kč limit (24.11.2017 12:39:33) 3202
1 800 Kč 24.11.2017 12:39:34 2888
1 700 Kč limit (24.11.2017 12:39:25) 3202
1 600 Kč 24.11.2017 12:39:26 2888
1 500 Kč 23.11.2017 22:06:29 3202
1 400 Kč 23.11.2017 9:49:30 2888
1 300 Kč 22.11.2017 19:55:36 254
1 200 Kč 22.11.2017 11:14:17 3202
1 100 Kč 21.11.2017 12:57:22 2970
1 000 Kč 21.11.2017 2:15:24 852
900 Kč 20.11.2017 23:30:44 3170
800 Kč 20.11.2017 16:10:49 2216