Olbram Zoubek - Dívka s dlouhými vlasy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk - zlatý prach, 19x14 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
16071. Dívka s dlouhými vlasy
Dražba ukončena:14.02.2018 20:39:37
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 14.02.2018 20:34:37 3460
6 500 Kč 14.02.2018 19:16:28 1850
6 000 Kč limit (14.02.2018 19:16:19) 3202
5 500 Kč 14.02.2018 19:16:20 1850
5 000 Kč limit (14.02.2018 19:16:13) 3202
4 900 Kč 14.02.2018 19:16:14 1850
4 800 Kč limit (14.02.2018 19:16:08) 3202
4 700 Kč 14.02.2018 19:16:09 1850
4 600 Kč limit (14.02.2018 19:16:01) 3202
4 500 Kč 14.02.2018 19:16:02 1850
4 400 Kč limit (14.02.2018 19:15:55) 3202
4 300 Kč 14.02.2018 19:15:56 1850
4 200 Kč limit (14.02.2018 18:32:59) 3202
4 100 Kč 14.02.2018 18:33:00 3610
4 000 Kč limit (14.02.2018 18:32:38) 3202
3 900 Kč 14.02.2018 18:32:39 3610
3 800 Kč limit (14.02.2018 18:15:56) 3202
3 700 Kč 14.02.2018 18:15:57 1850
3 600 Kč limit (14.02.2018 16:13:03) 3202
3 500 Kč 04.02.2018 21:55:00 3486
3 400 Kč 01.02.2018 14:28:11 2970
3 300 Kč 30.01.2018 10:57:47 3250
3 200 Kč 29.01.2018 14:15:25 2970
3 100 Kč 27.01.2018 23:12:05 3250
3 000 Kč limit (27.01.2018 21:03:44) 3173
2 900 Kč 27.01.2018 21:03:45 3486
2 800 Kč limit (27.01.2018 21:03:38) 3173
2 700 Kč 27.01.2018 21:03:39 3486
2 600 Kč limit (27.01.2018 21:03:25) 3173
2 500 Kč limit (27.01.2018 21:03:24) 3486
2 300 Kč limit (27.01.2018 21:03:01) 3173
2 200 Kč 27.01.2018 21:03:02 3486
2 100 Kč limit (27.01.2018 21:02:47) 3173
2 000 Kč limit (27.01.2018 21:02:46) 3486
1 800 Kč limit (27.01.2018 21:01:30) 3173
1 700 Kč 27.01.2018 21:01:31 3486
1 600 Kč limit (26.01.2018 12:27:37) 3173
1 500 Kč 26.01.2018 12:27:38 2970
1 400 Kč limit (25.01.2018 13:47:20) 3173
1 300 Kč 25.01.2018 13:47:21 254
1 200 Kč limit (25.01.2018 0:12:11) 3173
1 100 Kč 25.01.2018 0:12:12 146
1 000 Kč limit (24.01.2018 20:59:55) 3173
900 Kč 24.01.2018 20:59:56 1252
800 Kč limit (24.01.2018 20:59:48) 3173
700 Kč 24.01.2018 20:59:49 1252
600 Kč limit (24.01.2018 20:59:39) 3173
500 Kč 24.01.2018 20:59:40 1252
400 Kč limit (24.01.2018 13:56:21) 3173
300 Kč 22.01.2018 15:34:09 488