Olbram Zoubek - Celý rok

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 35x35 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Papír mírně zvlněn.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
14528. Celý rok
Dražba ukončena:29.11.2017 19:14:40
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 29.11.2017 19:09:40 3273
6 500 Kč 29.11.2017 19:05:25 3202
6 000 Kč limit (29.11.2017 15:01:02) 3273
6 000 Kč limit (29.11.2017 19:05:24) 3273
5 500 Kč limit (29.11.2017 15:00:53) 1324
5 000 Kč limit (29.11.2017 15:00:52) 3273
4 600 Kč limit (29.11.2017 15:00:41) 1324
4 500 Kč limit (29.11.2017 15:00:40) 3273
4 100 Kč limit (29.11.2017 14:57:56) 1324
4 000 Kč limit (29.11.2017 14:57:55) 3273
3 200 Kč 29.11.2017 14:32:02 3273
3 100 Kč limit (29.11.2017 14:31:58) 826
3 100 Kč 29.11.2017 14:31:59 3273
3 000 Kč limit (29.11.2017 14:31:43) 826
2 900 Kč 29.11.2017 14:31:44 3273
2 800 Kč limit (29.11.2017 14:31:38) 826
2 700 Kč 29.11.2017 14:31:39 3273
2 600 Kč limit (29.11.2017 14:19:11) 826
2 500 Kč 29.11.2017 14:19:12 3256
2 400 Kč limit (29.11.2017 14:13:39) 826
2 300 Kč 29.11.2017 14:13:40 3256
2 200 Kč limit (29.11.2017 14:11:47) 826
2 100 Kč 29.11.2017 14:11:48 3256
2 000 Kč limit (29.11.2017 13:44:12) 826
1 900 Kč 29.11.2017 13:15:03 3256
1 800 Kč 29.11.2017 11:12:00 1050
1 700 Kč 29.11.2017 9:34:15 2272
1 600 Kč 28.11.2017 18:55:09 2325
1 500 Kč 28.11.2017 8:41:17 3031
1 400 Kč 27.11.2017 7:40:31 3202
1 300 Kč 26.11.2017 11:07:57 2325
1 200 Kč limit (23.11.2017 9:50:34) 2424
1 100 Kč 23.11.2017 9:50:35 2888
1 000 Kč limit (23.11.2017 6:42:48) 2424
900 Kč 21.11.2017 23:07:23 3170
800 Kč 19.11.2017 21:30:31 1319