Olbram Zoubek - Astronomie

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 58 cm

Reliéfní tisk, 34x34 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo,

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
121486. Astronomie
Dražba ukončena:29.08.2024 22:16:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
17 000 Kč 29.08.2024 22:13:29 51
16 000 Kč limit (29.08.2024 22:11:13) 7493
15 000 Kč 29.08.2024 22:11:14 3090
14 000 Kč limit (29.08.2024 22:11:00) 7493
13 000 Kč 29.08.2024 22:11:01 3090
12 000 Kč 29.08.2024 21:53:31 7493
11 000 Kč limit (29.08.2024 21:53:26) 51
10 000 Kč 29.08.2024 21:53:27 7493
9 500 Kč limit (29.08.2024 20:13:04) 51
9 000 Kč 28.08.2024 8:50:48 3031
8 500 Kč limit (28.08.2024 8:50:43) 51
8 500 Kč 28.08.2024 8:50:44 3031
8 000 Kč limit (28.08.2024 8:50:28) 51
7 500 Kč 28.08.2024 8:50:29 3031
7 000 Kč limit (25.08.2024 21:23:51) 51
6 500 Kč limit (25.08.2024 21:23:50) 3031
3 800 Kč limit (22.08.2024 7:38:29) 3031
3 700 Kč 22.08.2024 7:38:30 5661
3 600 Kč limit (19.08.2024 22:24:39) 3031
3 500 Kč 07.08.2024 14:13:57 10788
3 400 Kč 07.08.2024 13:14:05 10207
3 300 Kč 04.08.2024 19:51:03 11668
3 200 Kč 02.08.2024 9:51:31 2533
3 100 Kč 02.08.2024 9:12:38 3090
3 000 Kč 01.08.2024 23:44:16 15609