Olbram Zoubek - Astrologie

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 21 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
151067. Astrologie
Dražba ukončena:11.12.2025 21:58:36
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 11.12.2025 21:55:36 4671
11 000 Kč 11.12.2025 21:55:11 12274
10 000 Kč 11.12.2025 21:52:00 16175
9 500 Kč 11.12.2025 21:18:03 16668
9 000 Kč limit (11.12.2025 21:02:33) 10816
9 000 Kč 11.12.2025 21:02:34 15681
8 500 Kč limit (11.12.2025 20:11:25) 10816
8 000 Kč 11.12.2025 19:43:55 14937
7 500 Kč 11.12.2025 17:57:51 19545
7 000 Kč 11.12.2025 17:02:03 13104
6 500 Kč limit (11.12.2025 17:01:57) 10816
6 500 Kč 11.12.2025 17:01:58 13104
6 000 Kč limit (11.12.2025 17:01:53) 10816
5 500 Kč 11.12.2025 17:01:54 13104
5 000 Kč limit (11.12.2025 17:01:50) 10816
4 900 Kč 11.12.2025 17:01:51 13104
4 800 Kč limit (11.12.2025 17:01:46) 10816
4 700 Kč 11.12.2025 17:01:47 13104
4 600 Kč limit (11.12.2025 17:01:42) 10816
4 500 Kč 11.12.2025 17:01:43 13104
4 400 Kč limit (11.12.2025 17:01:35) 10816
4 300 Kč 11.12.2025 17:01:36 13104
4 200 Kč limit (11.12.2025 16:41:09) 10816
4 100 Kč 11.12.2025 16:26:11 16175
4 000 Kč 11.12.2025 6:22:07 16593
3 900 Kč 10.12.2025 21:58:28 7106
3 800 Kč 10.12.2025 19:04:37 9870
3 700 Kč 10.12.2025 17:04:42 16593
3 600 Kč 05.12.2025 1:37:35 7106
3 500 Kč 01.12.2025 14:30:58 15784
3 400 Kč limit (01.12.2025 8:47:51) 4671
3 400 Kč 01.12.2025 8:47:52 15681
3 300 Kč limit (30.11.2025 22:53:24) 4671
3 200 Kč 29.11.2025 12:20:55 6543
3 100 Kč 28.11.2025 18:21:01 2325
3 000 Kč 28.11.2025 12:57:20 16668