Olbram Zoubek - Andělíček

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliefní tisk, 21x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, sklo.

Pozn.: P.F. 2009.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
21820. Andělíček
Dražba ukončena:19.09.2018 20:26:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 19.09.2018 18:51:32 3917
5 000 Kč limit (19.09.2018 18:51:15) 4255
5 000 Kč 19.09.2018 18:51:16 3917
4 900 Kč limit (19.09.2018 17:00:17) 4255
4 800 Kč 19.09.2018 17:00:18 3589
4 700 Kč limit (17.09.2018 10:43:42) 4255
4 600 Kč 09.09.2018 15:42:24 2121
4 500 Kč limit (07.09.2018 21:54:06) 4255
4 400 Kč 07.09.2018 21:54:07 4262
4 300 Kč limit (06.09.2018 22:14:53) 4255
4 200 Kč 06.09.2018 22:14:54 4258
4 100 Kč limit (04.09.2018 14:16:35) 4255
4 000 Kč limit (04.09.2018 14:16:34) 3487
3 400 Kč limit (04.09.2018 14:16:25) 3487
3 300 Kč 04.09.2018 14:16:26 4255
3 200 Kč limit (04.09.2018 14:16:18) 3487
3 100 Kč 04.09.2018 14:16:19 4255
3 000 Kč limit (04.09.2018 14:16:06) 3487
2 900 Kč 04.09.2018 14:16:07 4255
2 800 Kč limit (25.07.2018 12:28:52) 3487
2 700 Kč 25.07.2018 12:28:53 2970
2 600 Kč limit (08.07.2018 21:21:48) 3487
2 500 Kč 08.07.2018 21:21:49 2325
2 400 Kč limit (25.06.2018 16:23:14) 3487
2 300 Kč limit (25.06.2018 16:23:13) 4161
1 800 Kč limit (25.06.2018 16:22:55) 3487
1 700 Kč 25.06.2018 16:22:56 4161
1 600 Kč limit (25.06.2018 16:19:14) 3487
1 500 Kč limit (25.06.2018 16:19:13) 4161
900 Kč limit (25.06.2018 16:18:53) 3487
800 Kč limit (25.06.2018 16:18:52) 4161
500 Kč limit (22.06.2018 19:16:19) 3487