Olbram Zoubek - Anděl

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubvek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 44 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
150992. Anděl
Dražba ukončena:11.12.2025 20:41:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč 11.12.2025 20:28:24 19532
13 000 Kč 11.12.2025 20:24:23 4671
12 000 Kč 11.12.2025 20:16:47 19532
11 000 Kč 11.12.2025 20:15:31 4671
10 000 Kč 11.12.2025 19:49:23 19532
9 500 Kč limit (11.12.2025 19:49:17) 10816
9 500 Kč 11.12.2025 19:49:18 19532
9 000 Kč limit (11.12.2025 19:46:40) 10816
8 500 Kč 11.12.2025 18:35:13 19532
8 000 Kč limit (11.12.2025 18:35:01) 10816
8 000 Kč 11.12.2025 18:35:02 19532
7 500 Kč limit (11.12.2025 18:34:49) 10816
7 000 Kč 11.12.2025 18:34:50 19532
6 500 Kč limit (11.12.2025 18:34:39) 10816
6 000 Kč 11.12.2025 18:34:40 19532
5 500 Kč limit (11.12.2025 16:41:35) 10816
5 000 Kč 11.12.2025 9:27:56 19532
4 900 Kč 11.12.2025 8:15:50 17130
4 800 Kč 10.12.2025 17:00:38 16593
4 700 Kč 10.12.2025 14:20:11 3998
4 600 Kč 09.12.2025 9:47:31 19532
4 500 Kč 07.12.2025 10:19:53 19166
4 400 Kč limit (07.12.2025 10:19:30) 6022
4 400 Kč 07.12.2025 10:19:31 19166
4 300 Kč limit (07.12.2025 10:19:14) 6022
4 200 Kč 07.12.2025 10:19:15 19166
4 100 Kč limit (05.12.2025 1:36:32) 6022
4 000 Kč 05.12.2025 1:36:33 7106
3 900 Kč limit (05.12.2025 1:36:23) 6022
3 800 Kč 05.12.2025 1:36:24 7106
3 700 Kč limit (05.12.2025 1:36:06) 6022
3 600 Kč 05.12.2025 1:36:07 7106
3 500 Kč limit (01.12.2025 14:28:48) 6022
3 400 Kč 01.12.2025 14:28:49 15784
3 300 Kč limit (29.11.2025 20:58:53) 6022
3 200 Kč 28.11.2025 21:26:12 10207
3 100 Kč 28.11.2025 18:17:46 2325
3 000 Kč 28.11.2025 12:56:44 16668