Olbram Zoubek - Anděl

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 15x15 cm, značeno vzadu O. Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
13699. Anděl
Dražba ukončena:26.10.2017 18:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:33 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
33 000 Kč 26.10.2017 17:02:57 2715
32 000 Kč 25.10.2017 23:19:24 1260
31 000 Kč limit (25.10.2017 23:18:28) 2893
30 000 Kč 25.10.2017 23:18:29 1260
29 000 Kč limit (25.10.2017 23:18:17) 2893
28 000 Kč 25.10.2017 23:18:18 1260
27 000 Kč limit (25.10.2017 23:18:11) 2893
26 000 Kč 25.10.2017 23:18:12 1260
25 000 Kč limit (25.10.2017 23:00:33) 2893
24 000 Kč 25.10.2017 22:02:43 2715
23 000 Kč 23.10.2017 15:57:23 1260
22 000 Kč 23.10.2017 15:46:54 2715
21 000 Kč 23.10.2017 12:19:38 2970
20 000 Kč limit (23.10.2017 12:19:22) 1260
19 000 Kč 23.10.2017 12:19:23 2970
18 000 Kč limit (20.10.2017 8:12:35) 1260
17 000 Kč 20.10.2017 8:12:36 3068
16 000 Kč limit (20.10.2017 8:09:31) 1260
15 000 Kč 20.10.2017 8:09:32 3068
14 000 Kč 19.10.2017 19:34:41 1260
13 000 Kč 19.10.2017 19:00:17 587
12 000 Kč 03.10.2017 9:46:49 1260
11 000 Kč 03.10.2017 7:32:38 2740
10 000 Kč 29.09.2017 0:39:46 1260
9 500 Kč 28.09.2017 21:19:48 659
9 000 Kč 27.09.2017 17:41:05 1260
8 500 Kč 27.09.2017 14:49:17 1610
8 000 Kč 24.09.2017 21:13:07 1260
7 500 Kč limit (24.09.2017 21:12:58) 2325
7 000 Kč 24.09.2017 21:12:59 1260
6 500 Kč limit (24.09.2017 21:12:50) 2325
6 000 Kč 24.09.2017 21:12:51 1260
5 500 Kč limit (24.09.2017 21:06:19) 2325
5 000 Kč limit (24.09.2017 21:06:18) 1260
2 400 Kč limit (24.09.2017 21:06:05) 1260
2 300 Kč 24.09.2017 21:06:06 2325
2 200 Kč limit (24.09.2017 0:31:12) 1260
2 100 Kč limit (24.09.2017 0:31:11) 595
1 400 Kč limit (23.09.2017 17:51:49) 1260
1 300 Kč 23.09.2017 17:51:50 909
1 200 Kč limit (23.09.2017 10:55:39) 1260
1 100 Kč 23.09.2017 10:26:56 849
1 000 Kč 23.09.2017 10:25:46 1260