Olbram Zoubek - Anděl

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 30x22 cm, značeno vzadu O. Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
10846. Anděl
Dražba ukončena:01.06.2017 20:50:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:29 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
29 000 Kč 01.06.2017 20:19:13 1260
28 000 Kč 01.06.2017 20:10:39 2577
27 000 Kč 01.06.2017 19:51:56 1260
26 000 Kč 01.06.2017 19:48:18 2577
25 000 Kč 27.05.2017 7:41:23 1260
24 000 Kč 27.05.2017 5:28:12 2325
23 000 Kč 18.05.2017 20:03:45 1260
22 000 Kč 16.05.2017 21:30:51 2325
21 000 Kč 05.05.2017 15:50:42 1260
20 000 Kč limit (05.05.2017 15:50:19) 2669
19 000 Kč 05.05.2017 15:50:20 1260
18 000 Kč limit (05.05.2017 15:49:43) 2669
17 000 Kč 05.05.2017 15:49:44 1260
16 000 Kč limit (05.05.2017 15:49:25) 2669
15 000 Kč 05.05.2017 15:49:26 1260
14 000 Kč limit (05.05.2017 15:42:28) 2669
13 000 Kč limit (05.05.2017 15:42:27) 1260
11 000 Kč limit (30.04.2017 23:18:42) 1260
10 000 Kč 30.04.2017 23:18:43 659
9 500 Kč limit (30.04.2017 23:16:29) 1260
9 000 Kč 30.04.2017 23:16:30 1195
8 500 Kč limit (30.04.2017 17:25:11) 1260
8 000 Kč 30.04.2017 10:53:39 1195
7 500 Kč 29.04.2017 10:44:56 1260
7 000 Kč 29.04.2017 10:38:10 1195
6 500 Kč 29.04.2017 9:14:29 2325
6 000 Kč limit (29.04.2017 9:14:23) 1260
6 000 Kč 29.04.2017 9:14:24 2325
5 500 Kč limit (29.04.2017 9:14:18) 1260
5 000 Kč 29.04.2017 9:14:19 2325
4 900 Kč limit (29.04.2017 9:14:14) 1260
4 800 Kč 29.04.2017 9:14:15 2325
4 700 Kč limit (29.04.2017 9:14:10) 1260
4 600 Kč 29.04.2017 9:14:11 2325
4 500 Kč limit (28.04.2017 20:01:30) 1260
4 400 Kč 28.04.2017 20:01:31 2562
4 300 Kč limit (28.04.2017 15:52:12) 1260
4 200 Kč 28.04.2017 15:52:13 604
4 100 Kč limit (28.04.2017 15:37:00) 1260
4 000 Kč limit (28.04.2017 15:36:59) 1195
3 100 Kč limit (28.04.2017 15:36:46) 1260
3 000 Kč limit (28.04.2017 15:36:45) 1195
1 900 Kč limit (28.04.2017 15:34:54) 1260
1 800 Kč 28.04.2017 15:34:55 1195
1 700 Kč limit (28.04.2017 9:23:00) 1260
1 600 Kč 28.04.2017 8:55:33 1195
1 500 Kč 28.04.2017 7:15:31 1479