Olbram Zoubek - Akt zakrývající si ňadra

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk + zlatý prach, 42x24 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
10168. Akt zakrývající si ňadra
Dražba ukončena:27.04.2017 20:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 400 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 400 Kč 27.04.2017 9:44:51 254
2 300 Kč 26.04.2017 22:31:38 1195
2 200 Kč 26.04.2017 21:33:58 2325
2 100 Kč 26.04.2017 20:45:41 254
2 000 Kč 26.04.2017 20:26:41 2325
1 900 Kč 26.04.2017 17:02:39 254
1 800 Kč 26.04.2017 12:22:14 1195
1 700 Kč 26.04.2017 11:09:58 254
1 600 Kč 26.04.2017 7:38:12 1195
1 500 Kč 26.04.2017 0:09:05 254
1 400 Kč 25.04.2017 20:53:04 2325
1 300 Kč 25.04.2017 20:50:57 1195
1 200 Kč 21.04.2017 20:10:52 254
1 100 Kč 20.04.2017 21:33:46 2556
1 000 Kč 20.04.2017 16:39:40 254
900 Kč 18.04.2017 15:18:22 1195
800 Kč 02.04.2017 20:33:05 2325
700 Kč 02.04.2017 14:59:06 61
600 Kč 31.03.2017 10:08:45 604
500 Kč 31.03.2017 1:28:44 2590