Olbram Zoubek - Adam, Eva a had

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 43x25 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 43 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
151027. Adam, Eva a had
Dražba ukončena:11.12.2025 21:27:26
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
22 000 Kč 11.12.2025 21:24:26 19545
21 000 Kč 11.12.2025 21:23:46 4671
20 000 Kč 11.12.2025 21:21:14 19545
19 000 Kč 11.12.2025 21:20:23 4671
18 000 Kč 11.12.2025 21:20:01 19545
17 000 Kč 11.12.2025 21:19:14 4671
16 000 Kč 11.12.2025 21:17:36 19545
15 000 Kč 11.12.2025 21:15:17 4671
14 000 Kč 11.12.2025 21:14:19 10207
13 000 Kč 11.12.2025 20:52:43 4671
12 000 Kč 11.12.2025 17:57:13 19545
11 000 Kč 08.12.2025 12:35:23 14710
10 000 Kč limit (08.12.2025 12:35:12) 13104
9 500 Kč 08.12.2025 12:35:13 14710
9 000 Kč limit (08.12.2025 12:35:07) 13104
8 500 Kč 08.12.2025 12:35:08 14710
8 000 Kč limit (08.12.2025 11:00:13) 13104
7 500 Kč 08.12.2025 11:00:14 10207
7 000 Kč limit (08.12.2025 10:19:30) 13104
6 500 Kč 03.12.2025 13:47:40 14710
6 000 Kč limit (03.12.2025 13:47:33) 6022
5 500 Kč limit (03.12.2025 13:47:32) 14710
4 500 Kč limit (03.12.2025 13:47:14) 6022
4 400 Kč 03.12.2025 13:47:15 14710
4 300 Kč limit (03.12.2025 13:47:08) 6022
4 200 Kč 03.12.2025 13:47:09 14710
4 100 Kč limit (03.12.2025 13:47:03) 6022
4 000 Kč 03.12.2025 13:47:04 14710
3 900 Kč limit (03.12.2025 13:46:55) 6022
3 800 Kč 03.12.2025 13:46:56 14710
3 700 Kč limit (03.12.2025 13:46:50) 6022
3 600 Kč 03.12.2025 13:46:51 14710
3 500 Kč limit (01.12.2025 23:16:13) 6022
3 400 Kč 01.12.2025 14:30:06 15784
3 300 Kč 29.11.2025 12:19:38 6543
3 200 Kč 28.11.2025 21:32:27 10207
3 100 Kč 28.11.2025 18:18:53 2325
3 000 Kč 27.11.2025 23:32:26 1003