Olej na plátně, 115x70 cm. Nesignováno. Rámováno.
Dílo zachycující neskrývané opojení přepychem je připsáno autorovi z okruhu výrazné osobnosti vídeňského uměleckého světa 60. - 70. let 19. století Hansi Makartovi. Ten byl od roku 1876 profesorem na AVU ve Vídni a mezi jeho žáky byla i řada Čechů. Věhlas mu přineslo nejen jeho dílo, ale také ateliér, který vynikal luxusním zařízením, antikvitami, drahými koberci, křišťálovými lustry, drahými látkami atd. Ten se záhy stal velkou módní inspirací pro bohaté Vídeňany a místem vyhlášených oslav. Makart ho ale také poskytoval pro tvorbu mnoha umělcům. Právě v tomto ateliéru vznikala díla, která toto prostředí odrážela. Představený obraz je toho dokladem. Vyniká skvělou malířskou technikou jenž mistrovsky zachycuje různé materiály od těžkých tapiserií po lehké průsvitné látky použité na šatech modelky, lesk šperků a to celé na velkorysém pozadí. Celkové vyznění podtrhuje bohatý rám. Obraz je mistrovské dílo galerijní hodnoty.
Restaurováno.