Nora Musatová - Znamení lva

Malba na skle, 10x8 cm. Signováno vlevo Nora Musatová. Rámováno.

o autorovi: 1931 - 2010
Narodila se v Praze jako dcera ruského malíře Grigorije Musatova, který se roku 1920 usadil v Československu. Studovala v Praze UMPRUM u prof. Salcmanna a Nováka a soukromě u prof. Součka. Studijní cestu podnikla do USA a Francie. Ve své tvorbě se věnovala olejomalbě a podmalbě na sklo a také ilustracím, kdy mimo jiné doprovodila 250 ilustracemi Dětskou bibli vydanou v pražském nakladatelství Orbis Pictus. Je zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč.

Nora Musatová
56204. Znamení lva
Dražba ukončena:25.02.2021 19:19:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč