Nora B. Vlášková

67146. Konvolut 6 prací

popis: Oleje na kartonu, 2x 13x9 cm a 4x 10x10 cm. Všechny signovány. Rámovány.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: Česká malířka a grafička. Od poloviny 80. let 20. století se věnovala pouze malování a s tím spojenou výstavní činností. V devadesátých letech vydala desítky grafických listů. V druhé polovině osmdesátých let jí galerijní kontakty přivedly do Francie a Švýcarska, kde vystavovala až do své smrti. Charakteristické pro její ranou kreslířskou tvorbu je nostalgie a touha. Olejomalby, které tvoří těžiště od sedmdesátých let, se vyznačují niterným zaujetím pro emoce, vyjadřované srozumitelnými symboly v realistické, někdy až snové, zpočátku někdy i neumělé podobě. V osmdesátých a devadesátých letech se malba stává precizní, až s filigránským zpracováním detailu, čemuž napomáhá silná krátkozrakost.

zbývá: 7 dnů, 13 hodin

konec dražby: 27.10.2021 20:49:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 10 000 Kč