Olej na plátně, 50x67 cm, signováno vpravo dole N. Rodionov 1941, rám. 1896, Moskva Student Ukrajinské akademie v Praze (prof. S. Mako). V Praze žil jako emigrant. Zabývá se krajinomalbou, figurální tvorbou, ale také i malbou podobizen a zátiší.