Nigerie - Socha Idoma

1.polovina 19. století. Materiál: dřevo, kaolin. Výška 58 cm. Pozůstalost z ateliéru českého akademického malíře. Silně poškozeno.

Pozn.: Kmen Idoma má cca 500 000 členů, kteří žijí na soutoku řek Benue a Niger. Jsou to převážně farmáři a obchodníci. Uměleckou pověst dosáhli především svými ženskými figurami plodnosti. Figury mají otevřená ústa s vyřezávanými zuby a ozdobné pruhy na hrudi a břichu. Obličej je obvykle namalován bílými pigmenty, to je charakteristika sdílená také s lidmi Igbo. Kmeny žijící na březích řek Niger a Benue sdílí mnoho společenských a uměleckých tradic. Předpokládá se, že mají společné předky známé jako národ Akpoko.

117244. Socha Idoma
Dražba ukončena:26.06.2024 20:53:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč