Olej na plátně, 58x78 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Dílo namalované na motivy slavného obrazu od vlámského malíře Anthony van Dycka. Scéna na obraze zachycuje moment biblického příběhu, kdy je Samson odvlékán biřici do zajetí poté, co ho za úplatu zradila jeho milá Dalila a nechala mu potají oholit vlasy, které stály za tajemstvím jeho síly. Dílo je působivou ukázkou monumentálně pojaté figurální historicko-náboženské malby z 19. století. Pohybem překypující kompozici zcela zaplňují postavy protagonistů s rozmáchlými gesty. Intenzitu výjevu vyjadřují také bohatě zřasené draperie šatů a samozřejmě i Samsonovo mohutné tělo s výborně vystiženou anatomií. V dynamickém duchu malíř zacházel s paletou, ve které se prosazují výrazné barvy a střídání světla se stínem. Výtvarné pojednání plně konvenuje obsahu i sdělení námětu, který autor zpracoval s jednoznačnou malířskou suverenitou. Dílo lze rozhodně doporučit ke koupi.
Nejdelší strana: 102 cm