středoevropský malíř 1. pol. 19. stol. - Zámecká kytice

Olej na plechu, 63 x 49 cm, nesignováno, 19. století, okolo 1820 rámováno v honosném vídeňském uměleckém reprezentativním mimořádném rámu se šíří 14 cm, bohatě umělecky zdobeném ornamentálním dekorem.
Vysoce kvalitní provedení, kdy malíř záměrně ponechal pozadí kytice v temnošeru, vtahuje diváka do zámecké atmosféry zářivými barvami květin, jež vyvolávají pocit oslnění při kontrastu s temným pozadím. Zobrazený náhrdelník se šperkovnicí a šálek s podšálkem, což v celkovém kontextu plně dotvořilo zámeckou atmosféru, kdy toto dílo i po několika stoletích stále přímo sálá na diváka! Původně pochází ze zámecké sbírky. Po případném určení autorství tohoto galerijního díla velmi stoupne jeho hodnota. Naprosto neopakovatelná investiční a sběratelská příležitost!

středoevropský malíř 1. pol. 19. stol.
56724. Zámecká kytice
Dražba ukončena:04.03.2021 23:24:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:42 000 Kč