Akvarel, 21x34 cm, nesignováno, rám pasparta, zaskleno.
1786, Unhošť - 1840, Praha
Kreslení se učil u K. F. Wolfa. Od roku 1803 studoval na nově založené malířské akademii u prof. Josefa Berglera. Díky stipendiu Jana Rudolfa Černína vycestoval roku 1817 do Vídně. Díky stipendiu studuje v letech 1825-1832 v Itálii. Z počátku věnoval se zejména malbě podobizen (rodina velkobchodníka Jana Srdínka,...), později díky vlivu Itálie inklinuje k náboženské tématice. Byl vynikajícím kreslířem a učitelem Josefa Mánesa, který litografoval i jeho podobiznu. Vystavoval u nás i v zahraničí.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.