Rudolf Bém - Děvčátko

Olej na desce, 46x39 cm, signováno vpravo nahoře Rudolf Bém 1916, bez rámu.

1874, Rabín u Vodňan - 1955
Žák AVU (1893-1899; prof. Sequense a V. Hynais). Studijně vycestoval do Paříže, Mnichova i Itálie. Roku 1919 přijal matčino rodné jméno Hlava (Vratislav Hlava). Zabýval se krajinomalbou a figurální tvorbou. Vytvořil mnoho obrazů významných literátů (Jiří Karásek ze Lvovic, Müldner,...). Často se pokoušel vyobrazit podobiznu Jana Žižky. Náměty pro svou krajinomalbu čerpa především z oblasti jižních Čech, občas ale také z Itálie.

2487. Děvčátko
Dražba ukončena:28.05.2015 21:02:23
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:14 000 Kč