Miroslav Sylla  - Na procesí ve Velkej na Horňácku VELKÝ FORMÁT

Akvarel na kartonu, 50x94 cm. Signováno vpravo dole M. Sylla. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rozměr s rámem a paspartou: 90x139 cm. Autorský masivní dubový rám. Obraz původně řadu let umístěn na ambasádě České republiky v Argentině, mimořádná nabídka! Vynikající galerijní dílo od předního autora horňácké folkórní malby. Vzácné provedení složitou akvarelovou technikou, mistrovské vynikající provedení. Rarita!

o autorovi: 1887 – 1979
Malíř, grafik, pedagog. Navštěvoval večerní kurzy figurálního kreslení u A. Jakesche a V. Županského, studoval na UMPRUM v Praze u E. Dítěte, J. Preislera a K. V. Maška, také ve speciálce J. Kotěry. Zabýval se kresbou krajiny a lidových motivů Polabí, grafikou (litografie, dřevoryt), malbou náboženských či symbolických figurálních kompozic, portrétů a prací pro architekturu (barevná kostelní okna). Pedagogicky působil na pražských a moravských školách. Člen Umělecké besedy slovenské i české, skupiny SURSUM a Spolku výtvarných umělců Marold, s nimiž vystavoval.

46584. Na procesí ve Velkej na Horňácku VELKÝ FORMÁT
Dražba ukončena:25.06.2020 22:13:45
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč