Olej na překližce, 50x32 cm. Signováno vlevo dole M. Sylla. Rámováno.
Pozn.: Vystaveno v Pavilonu horňáckých umělců.
Nejdelší strana: 70 cm
o autorovi: 1887 – 1979
Malíř, grafik, pedagog. Navštěvoval večerní kurzy figurálního kreslení u A. Jakesche a V. Županského, studoval na UMPRUM v Praze u E. Dítěte, J. Preislera a K. V. Maška, také ve speciálce J. Kotěry. Zabýval se kresbou krajiny a lidových motivů Polabí, grafikou (litografie, dřevoryt), malbou náboženských či symbolických figurálních kompozic, portrétů a prací pro architekturu (barevná kostelní okna). Pedagogicky působil na pražských a moravských školách. Člen Umělecké besedy slovenské i české, skupiny SURSUM a Spolku výtvarných umělců Marold, s nimiž vystavoval.