Miroslav Šnajdr - Zátiší malby

Olej na plátně nalepeném na desce, 40x44 cm. Signováno vpravo nahoře M. Šnajdr 83. Olištováno.

o autorovi: 1938
Malíř, kreslíř, hudebník. Narodil se v obci Toveř u Olomouce. Vystudoval Státní konzervatoř v Brně, působil jako hornista v Moravské filharmonii Olomouc. S technikami a možnostmi malířského umění se seznámil u svého otce, krajináře Františka Šnajdra. Patří mezi nejvýznamnější osobnosti současného českého výtvarného umění. Samostatné výstavní činnosti se věnuje od roku 1967. Kolektivních výstav se zúčastňuje od roku 1965 v České i Slovenské republice i v cizině (v Německu, Polsku, Francii, Španělsku, Rumunsku, Švýcarsku, Holandsku, Kanadě či USA). Jeho práce je vedle řady domácích i zahraničních soukromých sbírek zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou či Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Byl členem SOV, skupiny Ohnisko (1963-65), ČFVU či SČVU.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč

60673. Zátiší malby
Dražba ukončena:30.06.2021 19:09:16
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 500 Kč