Miroslav Pangrác - Torzo ženy

Keramika, výška s podstavcem 45 cm. Signováno vzadu na podstavci Pangrác. Značeno pod podstavcem nečitelně.

o autorovi: 1924 – 2012
Sochař, malíř. Studoval na Státní odborné škole keramické v Bechyni u B. Dobiáše a na AVU v Praze u J. Laudy a K. Pokorného. Věnoval se sochařské i malířské tvorbě. V sochařství vytvářel monumentální díla v realistickém stylu se sociálními i historickými náměty. Zvláštní část jeho výtvarné práce tvoří portréty. Celou dobu své umělecké tvorby současně také maloval, zvláště v pozdější době, a soustřeďoval se na krajinu kolem rodného Rakovníka. Zabýval se rovněž restaurováním kamene, štuk a sgrafita. Jeho práce jsou součástí sbírek NG v Praze a ostatních významných českých galerií, také v zahraničí (Rotterdam).

304576. Torzo ženy
Dražba ukončena:25.04.2020 20:13:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:700 Kč

700 Kč 22.04.2020 17:41:04 3136