Miroslav Mužík - České středohoří od Braňan

Akryl na plátně, 80x100 cm, signováno vlevo dole Mužík 2011, nerámováno.

1957, Louny
Gymnázium dokončil pod výtvarným vedením malíře Vladislava Mirvalda v roce 1977. Patřil do malířské skupiny, kterou vedli doc. Zdenek Sýkora a malíř Václav Jíra( tzv. Lounská malířská škola). V roce 1982 absolvoval na UJEP v Ústí n/L výtvarný obor- pedagogickou fakultu. Poté středoškolským profesorem na Pedagogické škole a Gymnáziu v Mostě. Malíř především fauvistických krajin. Pozdější tvorba postavena na expresivní komplementaritě plošných barev.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.

6616. České středohoří od Braňan
Dražba ukončena:01.12.2016 19:37:49
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 300 Kč