Olej na kartonu, 50x65 cm, signováno vlevo dole M. Kučera, rám. 1910, Praha Student Vysokého učení technického v Praze (1928-1934). V letech 1934-1936 soukromě studoval užitou grafiku. Později tvořil zejména velké figurální kompozice.