Miroslav Kubátek - Příboj

Olej na plátně fixováném na kartonu, 28x42 cm. Signováno vpravo dole M. Kubátek. Rámováno.

Nejdelší strana: 56 cm

o autorovi: 1933
Keramik. Studoval kresbu a malbu u prof. M. Štolfy a dějiny umění u dr. P. Holého na Osvětové škole v Brně. Věnoval se téměř výhradně keramické tvorbě, trvalým tématem pro něj byla příroda. Zabýval se také užitou keramikou a tvorbou plaket. Po r. 1998 se vrátil k malbě, zvláště malbě krajiny, a k drobné grafice. Jeho práce se nalézají ve sbírkách v České republice (Jihočeská galerie Bechyně) i v Německu a v Anglii.

94376. Příboj
Dražba ukončena:30.04.2023 22:06:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 30.04.2023 15:03:57 2224
500 Kč 29.04.2023 1:13:53 12316