Miloslava Vrbová - U Karlova mostu

Olej na sololitu, 30x24 cm. Signováno vlevo dole M. Vrbová. Rámováno.

Pozn.: Dílo pochází z pozůstalosti autorky.

Nejdelší strana: 41 cm

Dílo Miroslavy Vrbové otevírá pohled na Karlův most za mlhavého zimního dne. Tajemná nálada doslova vtahuje diváka do zobrazené scény, kdy hledíme na mohutné pilíře mostu. Výjev je pojednán v tlumeném koloritu, ve kterém se vymezují teplé zemité a zdrženlivé modré a šedé tóny, jenž zahalují kompozici do oparu. Spontánní rukopis podporuje dramatickou náladu scenérie, kde autorka jistými tahy štětce modeluje obrazový prostor. Kompozici zavírá bezlistá koruna stromu, skrz jejíž jemné linky větví prosvítá obloha. Jedná se o neobyčejně silné umělecké dílo, jehož koupi můžeme jedině doporučit.

o autorovi: 1909-1991

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč

117540. U Karlova mostu
Dražba ukončena:27.06.2024 21:49:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 01.06.2024 16:24:42 15031